top of page

Вила Лида - Саранда

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен поглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет и wifi.

Напомена:

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот

 • Вилата се наоѓа на угорница со прекрасен поглед према морето

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Климата е вклучена

 • Вилата поседува WIFI

 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

 • Ве информираме за новите настани околу Ковид-19 користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

 

ПРЕВОЗ:

 • Цена на повратен билет – 45 евра;

 • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

 • Деца од 3-12 год. - 35 евра

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

 

Време на поаѓање за Валона:

01:00h Штип (Нова пошта)

01:30h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:00h Скопје (Хотел Вип)

02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)

03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
04:45h Охрид (Влез аеродром)
05.00h Струга (кружниот тек излез)

 

 

Важни информации:

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 • Побарајте број од водичот 1 ден пред тргнување

 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

 • Превозот ги симнува патниците до најблиската локација на сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

 • За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

 • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

 • Побарајте Договор за патување

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page