top of page

Анталија (Чартер Лет од Скопје)-2024

Justiniano Club Alanya 4*

justiniano-club-alanya-all-inclusive-0.jpg
332613560.jpg
pic-justiniano-club-alanya-1553753770.jpg

ОКУРЧАЛАР, АЛАНИЈА

Цени од 585€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 90 км од аеродромот Анталија и 33км од Аланија.

Сместување
Холидеј вилиџ со вкупно број на соби 501 (главна зграда и бунгалови). Стандардни соби (24м2, 1 спална, 1 купатило, макс 2+1 лица), супериор соби (28м2, 1 поголема спална, француски кревет + единачен кревет+корнер кревет, 1 купатило, макс 2+2), фамилијарни соби 17 (40 м2, 2 спални соби со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4 лица). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред (кој работи во согласност со временските услови), директна телефонска линија, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци при пристигнување), сеф, под со тепих, сателитска ТВ и музички канлаи, балкон.

Услуга
Се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, утрешни снекови, ручек, попладневно кафе, чај и торти, вечера, полноќни снекови, А ла карте ресторан со претходна резервација и еднаш за време на смена. Сите домашни алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00 -24:00. Се доплаќа: увезени пијалоци, свежи цедени сокови, сладолед, пијалоци во диско, собна послуга.

Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, Ала Карте ресторани со претходна резервација еднаш за време на смена бесплатно. Доктор, чување на деца, фризер, перална, интернет катче, телефон, факс, продавници, рент а кар со доплата. ВИ ФИ интернет конекција во Лоби областа е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа – камчеста, со лежалки и чадори за сонце како и пешкири за плажа.

Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, одбојка на плажа. Тениски игралишта фитнес центар, Турска бања, сауна. Со доплата: масажа, спа и салони за убавина, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпревари покрај базебните и на плажата, шоу програми, отворено кино за деца. Мини клуб за деца од 04-12 години.

Justiniano Deluxe Resort 5*

332754181.jpg
332754021.jpg
Justiniano_Deluxe_Resort_All_Inclusive-Boztepe-Standard_room-44-763195.jpg

ОКУРЧАЛАР, АЛАНИЈА

Цени од 620€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 90 км од аеродромот во Aнталија и 33 км од Аланија.

Сместување
Вкупно број на соби 105 во еден блок (главна зграда) и 110 соби во Теодора блокот. Стандардни соби во главната зграда (28-36 м2, 1 спална, 1 купатило, макс2+1 лица), Фамилијарни соби во главната зграда (40-50м2, 2 спални со врата измеѓу, 1 купатило, макс 4 лица). Пентхаус свитс (75 – 100 м2, 1 дневна соба, 1 купатило, макс 4 лица). Блокот Теодора се наоѓа позади, има пат измеѓу: стандардни соби (28-36 м2, 1 спална, 1 купатило, макс 2+1 лица), фамилијарни соби (40-50 м2, 2 спални или дуплекс, 1 купатило, макс 4лица). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред (работи врз основа на временските услови), директна телефонска линија, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци кои се дополнуваат два пати неделно), сеф, сателитска ТВ со музички канали, балкон.

Услуга
Ултра се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, утрински снекови, ручек, попладневни кафе паузи, чајанки и торти, вечера, полноќни снекови, А ла карте ресторани со претходна резервација еднаш бесплатно за време на една смена. Сите домашни и стандардни увезени алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00 -24:00 часот. Се доплаќа: увезени пијалоци, свежи цедени сокови, сладолед, пијалоци во диско, собна послуга.

Содржини
Главен ресторан на база шведкса маса, А-ла карте ресторани – Турски и Рибен ресторан со претходна резервација се користи бесплатно една во текот на една смена од 7 ноќи престој. Доктор, чување на деца, фризер, перална, интернет катче, телефон, факс, продавници, рент а кар со доплата.

Плажа
Приватна плажа – камчеста, со лежалки и чадори за со нце како и пешкири за плажа се бесплатни.

Спорт и забава
Надворешни базени з авозрасни и деца, водени лизгалки, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес, Турска бања, сауна, Со доплата: водни спортови, масажи, Спа и салони за убавина, билјард, компјутерски и гри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базените и на плажа, ѓоу програми, отворено кино за деца. Мини клуб за деца од 04-12 години.

Grand Ring Hotel 5*

43101834.jpg
43212125.jpg
238732988.jpg

БЕЛДИБИ, КЕМЕР

Цени од 399€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби, 40 км од аеродромот во Анталија, 25 км од центарот на градот и 10 км од Кемер.

Сместување
Вкупен број на соби 326. Стандардни соби (28м²; 2 + 1 лице, Ако има 2 + 2 лица имаат кревети на спрат), Големи соби (38м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 + 2 лица). Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен за коса, сплит клима-систем, под со тепих, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали.

Услуга
All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, чај, кафе, вечера, доцна ужина. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот се бесплатни, сладолед за време на одредени часови, бар на плажа отворен од 10.00 - 18.00 часот. Не е вклучено: Сите увезени пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, свежи овошни сокови, сите пијалоци после 24.00 часот, пијалоци во диско клуб, услуга во соба.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базенот. Доктор, чување деца, перење, rent a car, фен за коса, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. Интернет Wi-FI во лоби е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа на хотелот, камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни, пешкири за плажа се со депозит.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа, куглање, билијард се со доплата. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 04 до 12 години со игралиште.

Dosinia Luxury Resort 5*

109161_L.jpg
109152_L.jpg
109164_L.jpg

БЕЛДИБИ, КЕМЕР

Цени од 499€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби 10 км до Кемер, 35 км од центарот на градот Анталија и 45 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 440 во два блока. Стандардни соби (22m²; една спална соба со француски кревет + софа , една бања, макс.2 + 1лице), Стандардни соби со кревети на спрат (26м², една спална соба со француски кревет + кревет на спрат за деца, една бања, макс.2 + 2лица), Фамилијарни соби со кревети на спрат (32м ; две спални соби со врата помеѓу, во една спална соба е француски кревет во друга соба кревет на спрат + дополнителен кревет, една бања, макс.3 + 2лица), Swim up соби(26м², една спална соба , една бања, терасата е директно поврзана со базенот, макс.2 + 1лице), Garden Block стандардните соби се исти како стандардни соби во главниот блок, сместени во Б блок и само поглед на копно), Love suit (22м², Една спална соба со француски кревет, една бања, голема тераса со џакузи, директен поглед кон море и базен, макс.2лице). Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред , телефон, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци се дополнуваат при пристигнување), електричен бокал, чај и кафе, сеф, кутија, бањарка, WI- FI Интернет (мала брзина), сателитски ТВ и музички канали, балкон.

Услуга
Ултра се вклучено - пијалок за добредојде на приемот по пристигнувањето. Шведсла маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера и ужина доцна во ноќта. Сите локални и стандардни (избрани од хотел) увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, топли пијалаци, бар за ужини на плажа. Не е вклучено во ultra all inclusive концептот: Премиум пијалоци, специјални вина, шампањ, сокови од свежо овошје, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци, A’la Carte рестораните се со резервација однапред со дополнителен надомест, услуга во соба, увозни пијалоци во диско клуб.

Содржина
Главен ресторан - Divan со шведска маса, A’la Carte ресторани: Hurrem (турска кујна и морска храна), Mama Mia (италијанска кујна), барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, трговски центар, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, фризер, изнајмување автомобил се доплаќаат дополнително. WI - FI Интернет- е бесплатен на јавни места и во собите.

Плажа
Приватна плажа на хотелот, камчеста и песочна, со лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа бесплатно. (Има пат помеѓу хотелот и плажата.)

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни. Wellness и SPA центар, масажа, спортови на вода, билијард се наплаќа дополнително. Забавни програми за време на денот, натпревари на базен и на плажа, во вечерните шоу програми, Мини клуб за деца од 04 до 12 години организиран од стручен персонал, базен за деца, игралиште. .

Crystal Flora 5*

floravf.jpg
Crystal-Flora-Beach-Resort-Beldibi-Exterior.jfif
deluxe-family-room.jpg

БЕЛДИБИ, КЕМЕР 

Цени од 499€ по лице | Ultimate All Inclusive

Положба
Хотелот се наоѓа во Белдиби на 25км од Анталија, 17км од Кемер и 35км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупно 521 соби во 3-катни бунгалови.

Стандардни соби – вклучувајќи 6 соби за лица со попореченост (19м²,спална соба, купатило, макс. 2 лица, нема место за бебешка корпа),
Големи стандардни соби (21м², спална соба со француски кревет + единечен кревет, купатило, макс. 3 лица),
Фамилијарни соби (37м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица),
Делукс фамилијарни соби (40м², две спални одвоени со врата, купатило, макс. 4 лица),
фамилијарни соби со кревети на спрат (40м², две спални одвоени со врата, една со француски кревет и другата со кревети на спрат + единечен кревет, макс .4+1 лице).
Собите се со приватно купатило со туш кабина и фен, влечки, клима, телефон, мини бар (се дополнуваат сокови секој ден), сеф, сат. тв со музички канали, ламинатен и керамички под, балкон или тераса, WI – FI.

Услуга
Ултимејт сѐ вклучено –- локален концепт и концепт на здрава исхрана - 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини наутро и навечер, вечера, храна за деца и бебиња, диетална и вегетаријанска храна, детокс бар, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани (турски и италијански) со резервација однапред и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, наргиле, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, пури, увозни пијалоци од 01.00–10.00 часот, рибен À la Carte ресторан, услуга во соба.

Содржини
Aspendos – главен ресторан, À la Carte ресторани: турски, италијански и рибен, барови околу хотелсиот комплекс, диско. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, фризер, шопинг центар, изнајмување кола се со допалта. WI -FI е бесплатно.

Плажа
Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

Спорт и забава
Надворешни базени за деца и возрасни, слајдови на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, теретана, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, Спа, осветлување и опрема за тениски терени, куглање, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 и тин клуб од 13 – 17 години.

Mirage Park Resort 5*

89301_L.jpg
89322_L.jpg
89308_L.jpg

ГОЈНУК, КЕМЕР

Цени од 599€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во областа Гојнук, 7км од Кемер и 48км од аеродромот во Анталија

Сместување
Вкупен број на соби 499, во две згради, поглед на планина или на море. Стандардни соби (26м², една спална, едно купатило, макс.2+2 лица), Фамилијардни соби (62м², една спална, дневна, едно купатило, макс.4 лица), фамилијарни јуниор соби (56м², една голема соба, едно купатило, макс.4 лица), Вила соби (144м², макс.4 лица) и 5 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со поглед на планина или на море, балкон или тераса, купатило со када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (вода, сокови и пиво на пристигнување), сателитса ТВ и музички канали.

Услуга
Ултра Се вклучено-пијалок за добродојде, шведска маса за појадој, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и полниќна закуска, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, снек бар, кафе, чај и колачи, A’la Carte ресторани само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-специјални увозни вина, сите флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови.

Содржини
Главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен, A’la Carte ресторани-Turkuaz (Туска кујна), Bosporus (рибен ресторан и морска храна), Диско клуб. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција бесплатна на јавните површини.

Плажа
Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири на плажа не се наплаќаат.

Спорт и забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турска бања, парна бања, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Дополнително се наплаќаат-куглање, билијард, тениски игралишта, осветлување на тениски игралишта, часови по тенис, сите спортови на вода и школо за нуркање. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. и клуб за тинејџњри од 13-16 год.

Aska Lara Resort & SPA 5*

38504_L.jpg
38527_L.jpg
38507_L.jpg

ЛАРА

Цени од 619€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Лара, 12км од аеродромот во Анталија и на 12км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 545. Еко соби 29 ( 18 м², една спална, едно купатило, без балкон, макс. 2+1 лица), Стандардни соби 343 (18-24м², една спална, едно купатило, некои од собите имат и француски балкон, макс.3+1лица), Фамилијарни суити 21 (50 м², две спални поврзани со врата, две купатила,макс.4+1 лица), Поврзани соби 42 (40-48м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс.5+1лица). Сите соби се со купатило со туш кабини, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (со вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секојдневно), електричен бокал со сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција (бесплатно), балкон.

Услуга
Ултра Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужини во текот на денот и во вечерните часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени попладневните часови, детско мени во главниот ресторан. Во цената не е вклучено: специални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, увозни вина , свежо цедени сокови, собна услуга, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани : Мозаик -Турски, Ла Перла - Италијански, Миссина - рибен и Мандарин - Кинески ресторани, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, rent a car, дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција на територија на хотелот и во собите е бесплатна.

Плажа
Хотелска песочна со ситни камчиња плажа, на 500м од хотелот (се преминува преку пат). Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 15 мин. од 08:30 -24:00 часот.

Спорт и Забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, девет лизгалици на вода, тениски игралишта,Турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа, пикадо, пинг понг, фитнес центар. Во цената не е вклучено : Спортови на вода, билијард, опрема за тенис и обука, куглање, сите видови на масажа и третмани во Спа центарот. Забавен парк. Забавни програми со анимационен тим преку ден и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 03-12 год.и Texas Town за јуниор група (од 12 до 16 години)

Sensitive Premium Resort & Spa 5*

68216_L.jpg
68199_L.jpg
68243_L.jpg

БОГАЗКЕНТ, БЕЛЕК

Цени од 500€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на градот.

Сместување
Вкупен број на соби 402, распоредени во 5 блока.
Стандрадни соби (36м², макс.2+2 лица)-една спална и едно купатило,
Фамилијарни соби (48м², макс.4 лица)-две спални одвоени со врата, едно купатило,
Соби за хендикепирани лица: 4

Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон,WI-Fiинтернет конекција.

Услуга
Ултра Се вклучено-24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина и кафе во попладневните часови, вечера и полноќна ужина, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат-премиум увозни пијалоци, услуга во соба, свежо цеден сок, сите флаширани пијалоци и пијалоци во конзерва, специјални вина.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани-Brezza (Италијанска кујна), Akasya (Турска кујна), Vira-Рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс, снек бар и бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, rent a car, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Бесплатен WI-FI интернет во лоби барот и во собите.

Плажа
Хотелска приватна песочна плажа, на 400м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа, не се наплаќаат. Бесплатен превоз до плажа на секои 20 минути.

Спорт и забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, (затворениот базен работи само во зима), лизгалици на вода, фитнес, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Спа центар и центар за убавина, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год.

TUI Magic Life Masmavi 5*

80272_L.jpg
80290_L.jpg
83858_L.jpg

БЕЛЕК

Цени од 619€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во Белек, 35 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупно број на соби 613 во една главна зграда, во villa делот и lagoon делот кои се одалечени 200 м од главната зграда.
Стандардни соби во главната зграда (26м2, една спална, едно купатило макс.2+1 лица),
Стандардни соби во делот Villa (22-24м2, една спална, едно купатило макс 3+1 лица),
Фамилијарни соби во главната зграда (38м2 две спални соби со врата измеѓу, едно купатило, макс 3+1 лицa),
Villa фамилиjaрните соби (во делот вила 32м2, две спални соби со врата измеѓу, две купатила, макс.3+1 лица),
Фамилијарни Lagoon соби во делот Lagoon (58м2, две спални, едно купатило макс, 3+1 лица).
Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен,клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци на пристигнување), сеф, сателитска, ЛЦД ТВ, и музички канали, под со ламинат, балкон или тереса, WI-FI интернет бесплатно.

Услуга
Ultra all inclusive -шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот и доцна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани (Турски, Италијански, Интернационален)со предходна резервација и еднаш за време на престојот. Луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови , специјални вина, сите флаширани сокови, собна услуга, Japon A’la Carte ресторан со предходна резервација дополнително се наплатуваат.

Содржини
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: Рибен, Турски, Јапонски, Интернационален, барови околу хотелскиот комплекс., диско бар. Докотор, перална, фризер, телефон, факс, интернет кафе, шопинг,рент а кар се наплатуваат дополнително. WI-FI интернет во лоби и во собите бесплатно.

Плажа
Хотелска плажа со песок и камчиња, чадори ,лежалки и пешкири бесплатно.

Спорт и забава
Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, лизгалки, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Водени спортови, осветлување на тениските игралишта и опрема, масажа, СПА центар, билјард, комјутерски игри и голф со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари , шоу програми навечер. Мини клуб за деца од различна возраст од 03-16 години.

Реновиран: 2016

TUI Blue Belek 5*

0_L.jpg
61604_L.jpg
61610_L.jpg

БОГАЗКЕНТ, БЕЛЕК

Цени од 659€ по лице | All Inclusive

Положба

Tui Blue Belek 5 * се наоѓа во регионот Богазкент. Оддалечено е 40км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Хотелот има вкупно 230 сместувачки единици, сместени во главната и lake house зградата.

Стандардна соба (27 м2, спална соба со отворено купатило, сите соби без поглед се без тераса, имаат само француски балкон, максимум 2 лица),
Делукс соба со или без џакузи (32 м2, брачен кревет или 2 стандардни кревети со отворено купатило, некои соби имаат џакузи, максимум 2 лица),
Lake House соба (36 м2, голема просторија, голема тераса со седење, на првиот кат, максимум 2 лица),
Swim Up соба (36 м2, голема просторија на приземје, директен пристап до базен, максимум 2 лица).
Сите сместувачки единици имаат француски балкон или тераса, отворено купатило со туш, фен, централна климатизација во зависност од временските услови, директен телефон, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнуваат секој ден), комплет чај и кафе, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi во собите.

Услуга
All Inclusive врз основа на отворено самопослужување вклучена, избор на повеќе јадења (вклучена) за појадок, бранч, ручек, попладневна ужина, сладолед и торти во одредени периоди, вечера, доцна закуска, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-24ч се бесплатни, ресторани А’ла Карт со резервација однапред и еднаш за време на престојот, свежо цедени сокови (само за време на појадокот).

All inclusive концепт не вклучува: увезени пијалоци, свежо цедени сокови, пијалаци во шишиња, енергетски пијалоци, услуга во соба.

Содржина:
Главен ресторан Јасмин, ресторани А'ла Карт (Кулинариум-меѓународен), лоби-бар, витамин бар, бар на базен, бар на плажа, ноќен клуб.

Се плаќа одделно според хотелските правила: лекар, перална, хемиско чистење, чување деца, Интернет кафе, телефон, факс, компјутерски игри, продавници. Бесплатен Wi-Fi е достапен во целиот хотел.

Плажа:
Хотелска песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири за на плажа, бесплатно.

Спорт и забава:
Отворен и затворен базен, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг-понг.

Се плаќа одделно според правилата на хотелот: осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, часови по тенис, масажа, спортови на вода, СПА центар.

Се организираат забавни програми, одредени спортски активности, а понекогаш и музика во живо.

Забелешка:
Хотел само за возрасни +18.

Хотелот е реновиран во 2019 година

Granada Luxury Belek 5*

107929_L.jpg
107918_L.jpg
107914_L.jpg

БЕЛЕК

Цени од 659€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во Белек, 33km од аеродромот во Анталија и 42km од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби – 872, во главна зграда. Стандардни соби – 25m²- 36m², една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице; Фамилијарни соби – 37,5m², две спални соби, одвоени, купатило, макс. 4 лица; Фамилијарни апартмани - 45m²- 63m², две спални соби, две купатила, макс. 4+1 лице; Вила Гранада -205m², макс 6 лица; Езерска фамилијарна куќа - 54 – 61m², две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица; Сите соби се опремени со сопствени купатила со туш кабина, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини-бар ( сокови, вода, минерална вода, пиво, вафли, крекери се дополнуваат секој ден), електрично ѓезве, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски и музички канали, интернет, балкон.

Услуга
Ултра се Вклучено – 24ч услуга за храна и пијалаци. Шведска маса за доручек, доцен доручек, ручек, вечера, готвачко шоу, диетална храна, полноќна закуска, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед, слаткара, свежо цеден сок за доручек, бар на базен, бар за ужина на плажа од 10ч до 18ч, детска храна. Увозни пијалаци кои не се на менито, премиум пијалаци, висококвалитетни вина, шампањ, а-ла-карт ресторани со претходна резервација, собна услуга – Дополнително се наплатуваат.

Содржина
Главен ресторан „Гранд Сабор” – шведска маса, А-ла-карт ресторани : Фуего – стек хаус, Карат VIP а-ла-карт, Азул Фелисиа – медитеранска кујна, Дајмонд Вила, слаткара, кафе бар и други барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, услуги за перење и пеглање, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, фризер, продавници, рент-а-кар – Дополнително се наплатуваат.

Плажа
Хотелска приватна плажа – оддалечена на 1.75km од хотелот (шатл услуга од хотел до плажа), песочна, лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа, не се наплатуваат. Приватни павиљони на плажа со претходна резервација и дополнително се наплатуваат.

Спорт и Забава
Надворешни и внатрешни базени за деца и возрасни, Базен за возрасни лица (18+) со морска вода, аквапарк, турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски игралишта, опрема за тенис, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пинг-понг, билијард – Не се наплатуваат. Масажи, SPA центар, водни спортови, осветлување за тениски игралишта, куглање, соба за игри – Дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажата, шоу програми во вечерните часови, три пати неделно жива музика, кино. Мини клуб за деца од 4г до 12г и тинејџерски клуб од 13г до 16г. Забавниот парк дополнително се наплатува.

Siam Elegance Resort & Spa 5*

73343_L.jpg
73361_L.jpg
73323_L.jpg

БОГАЗКЕНТ, БЕЛЕК

Цени од 495€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 521 во три хотелски згради.
Стандарни соби: 371 (27м², Макс.3 лица)-една спална и едно купатило,
Фамилијарни соби: 125 (45м², макс.4 лица)-на најгорниот кат, дуплекс (по скали), две спални и едно купатило,
Фамилијарни Суит соби: 6 (74м², макс.5 лица)-на најгорниот кат, дуплекс (по скали), дневна, две спални, две купатила од кој едно со Џакузи,
Јуниор Суит: 17 (31м², макс.2 лица)-една спална и едно купатило со Џакузи и поглед на море и две соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, ДВД (на барање), ламинат на подот, балкон со страничен поглед на море или градина.

Услуга
Ултра Се вклучено - 24часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, детско и диетално мени, A’la Carte ресторан со резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 12 год.), мини бар (секој ден се дополнува со вода и сокови), сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во попладневните часови. Дополнително се наплаќаат-луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски напитоци, свежо цедени сокови, увозни пијалоци од 01.00-10.00 часот, услуга во соба.

Содржини
Главен ресторан Samui со шведска маса, A’la Carte ресторани-La Luna (Италијанска кујна), Khun Mae (Далечен Исток), Sarai (рибен ресторан), Ocakbasi (Турска кујна), Суши бар, снек ресторан и бар, кафетерија Chai, лоби бар, бар покрај базен и Диско клуб. Доктор, чување деца, фризер, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби барот.

Плажа
Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Павиљоните на плажа и покрај базените со претходна резервација и со доплата.

Спорт и забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, немоторизирани спортови на вода. Масажа, Спа центар, салон за убавина, куглање, билијард, осветлување на тениски игралишта, часови за тенис, опрема за тенис, моторизирани спортови на вода, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, спортски натпревари на базен, вечерни шоу програми и жива музика. Мини клуб за деца од 4-12 год. со специјална програма, мини забавен парк.

Side Royal Style 5*

224110319.jpg
side-royal-luxury-hotel.jpg
600170d39986c.jpg

EВРЕНСЕКИ, СИДЕ

Цени од 589€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба

Хотелот се наоѓа во Евренсеки, 7км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупно 230 соби.

  • Стандардни соби (28м²; една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице),

  • Економски соби (26м², една спална соба, едно купатило, Француски балкон, макс.2+1 лице),

  • Swim Up соби (28м², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс.2 лица, не е дозволено за деца),

  • Фамилијарни поврзани соби (56м², две спални соби, едно купатило, макс.4 лица).

Собите се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми, балкон или Француски балкон.

Услуга

Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, бифе со диетална храна, бифе за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од нив, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, наргиле, услуга во соба.

Содржина

Главен ресторан со шведска маса, два À la Carte ресторани – кинеска и медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење и хемиско чистење, шопинг зона, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите, во целиот хотел и на плажа е бесплатна.

Плажа

Хотелска приватна песочна плажа 260 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Бесплатен превоз до плажа кој е достапен на секој половина час.

Спорт и Забава

Надворешни и внатрешни (во Side Royal Palace Hotel) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, СПА и центар за убавина, тениски терени и опрема на 100м од хотел, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, fun fair и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

ЗАБЕЛЕШКА: ЗАЕДНИЧКИ ЗОНИ СО SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – Надворешни базени, бар за закуски покрај базен, бар за закуски на плажа, слаткарница, амфитеатар, мини клуб, СПА зона, диско, À la Carte ресторани. Освен главните ресторани на двата хотела (појадок, доцна појадок, вечера) сите други хотелски удобности можат да ги користат гостите од двата хотела.

Narcia Resort Side 5*

109170_L.jpg
109177_L.jpg
109184_L.jpg

КУМКОЈ, СИДЕ

Цени од 389€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во регионот Кумкој, 8км од Манавгат и 55 км од аеродромот Анталија.

Сместување
Вкупно број на соби 293 во главната зграда и во другите 2 згради. Главна зграда: стандардни соби (27 м2, 1 спална, 1 купатило, макс 2+2 лица), економски соби (21м2, 1 спална, 1 купатило помало од другите во стандардните соби, макс2+1). Сите соби се опремени со сопствени купатила со када, фен, посебен клима уред, сателитска ТВ и музички канали, директна телефонска линија, мини бар ( безалхохолни пијалоци при пристигнување после тоа се надополнува само со вода), сеф ( се доплаќа), под од тепих, балкон.

Услуга
Ултра се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снекови во текот на денот, вечера, АЛА карте ресторани со претходна резервација еднаш за време на една смена беспалтно, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, стандардни увезени алхохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, снек бар на плажата со храна и пијалоци од 10:00-18:00 часот. Со доплата: увезени пијалоци кои не се на мени листата, премиум пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци, свежи цедени сокови, Турско кафе, сите пијалоци после 24:00 часот.

Содржина
Главен ресторан на база шведска маса, АЛА карте ресторани – Османлиски ресторан (Турска кујна), слаткарница, барови околу целиот хотелски комплекс. Доктор, перална, телефон, факс, интернет, продавници, компјутерски игри, рент а кар се доплаќаат. Ви Фи интернет конекција е бесплатна во Лоби областа.

Плажа
Приватна плажа, 350 м од хотелот, песочна, со лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни. Шатл превоз до плажата е бесплатен и вози секои 20 минути од хотелот.

Спорт и Забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, пинг понг, одбојка за плажа. Се доплаќаат: водни спортови, билјард. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базените и на плажата, шоу програми. Мини клуб специјални за деца од 04-12 години со различни децки програми, игралишта за деца.

Adora Calma Beach Hotel 4*

122721_L.jpg
122727_L.jpg
122747_L.jpg

КИЗИЛОН, СИДЕ

Цени од 509€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот е лоциран во местото Кизилон, на 15 км од сиде и 80 км од аеродромот во Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 65 кои се рапоредени во буналови. Стандардни соби (27-30м2, спална соба, купатило, макс. 2 лица), Делкус соба со поглед на море (38м2, една спална соба, купатило, макс. 3 лица), романтични делукс соби со поглед на море (38м2, една спална соба, купатило со џакузи, приватна тераса, макс. 2 лица). Сите соби имаат сопствено купатило со када или туш кабина, фен, клима, сеф ( со доплата), мини бар (само вода при пристигнување), паркет, сателитска ТВ со музички канали, балкон или тераса. Само во делукс собите има сет за кафе и чај.

Услуга
СЕ ВКЛУЧЕНО - шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торта, вечера,локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22 часот, концентрирани овошни сокови. Не е вклучено- увозни пијалоци, свежи сокови, турско кафе, сладолед, флаширани пијалоци, коктели, специјални вина, A’la Carte ресторан, храна и пијалоци после 22 часот.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса,лоби бар, доктор, сервис за перење, телефон, факс, rent a car дополнително се наплаќаат. WIFI бесплатно во лобито на хотелот.

Плажа
Хотелот располага со приватна песочна плажа. Лежалките и чадорите се бесплатни, додека пешкирите се наплаќаат.

Спорт и Забава
Надворешен базен за возрасни и деца. Турска бања, сауна и масажа дополнително се наплаќа.

Bosphorus Sorgun Hotel 5*

95804_L.jpg
95821_L.jpg
95800_L.jpg

 СОРГУН, СИДЕ

Цени од 539€ по лице | All Inclusive 

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Sorgun , 9км од Side и Manavgat и 72км од аеродромот во Antalya.

Сместување
Вкупен број на соби 455 кои се наоѓаат во главна зграда. Стандардни соби (30 - 34m², една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице), Фамилијарни соби (60m², две спални соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица). Сите соби се модерно декорирани со приватно куаптило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар ( се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми и музички канали, балкон или тераса. WI- FI интернет конекција е бесплатна.

Услуга
All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне чај, чафе, торта, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, по 00.00 часот сите пијалоци се доплаќаат, бифе за деца, , A’la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за престој, мини бар во собите,restaurants are with reservation in advance and once in a stay, mini bar in the rooms (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), катче за бебиња во ресторанот, бифе со диетална храна, бар за закуски на плажа од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци по 20.00 часот, пијалоци во Disco club.

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани –Soboro (Азијска кујна), Turquoise (Медитерански ресторан), Mangal (Турска кујна) со претходна резервација и еднаш за престој. Барови околу хотелскиот комплекс кои служат пијалоци и храна. Доктор, бебиситер, услуга за перење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

Плажа
Хотелска приватна плажа на 250 метри од хотелот, песочна со каменчиња, со бесплатни пешкири на плажа, чадори за сонце и лежалки. Има бесплатен превоз до плажа.

Спорт и Забава
Има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Се доплаќаат: Масажа, SPA и Wellness центар, билијард, куглање, соба за играње, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, мини Disco и различни активности за деца.

Кемер
Лара
Белек
Сиде
Аланија
Online Пребарувач

Како да го користите пребарувачот?
-Одберете дестинација АНТАЛИЈА, датум на патување, колку ноќевања (6-13 ноќевања) и за колку лица да биде понудата. Потоа кликнете БАРАЈ и надолу ќе Ви се прикажат сите хотели кои се во нашата понуда!

АУРОРА ПРЕБ

Како да го користите пребарувачот?
-Одберете место на поаѓање - Скопје, потоа дестинација - Анталија, датум на патување, колку ноќевања (6-13 ноќевања) и за колку лица да биде понудата. Потоа кликнете БАРАЈ и надолу ќе Ви се прикажат сите хотели кои се во нашата понуда!

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Дебар Маало веднаш до Вардар Мебел
1000 Скопје

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page