top of page

Хургада (Чартер Лет од Скопје)-2024

Royal Star Beach Resort 4*

royal_star_beach_resort_638.jpg
royal_star_beach_resort_647.jpg
royal_star_beach_resort_640.jpg

од 499€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел лоциран во Ел Дахар (стара Хургада) е сместен на сама плажа и е одалечен 4.7 км од новата Марина во Хургада и 9 км од аеродоромот

 

Сместување

 Располага со вкупно 212 соби, секoја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса

Услуга
All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот располага со главен ресторан во кој се служат специјалитет од интернационална кујна,лоби бар и снак бар, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон

Плажа

Хотелот располага со прекрасна сопствена песочна плажа.

Спорт и забава 

На љубителите на спорт на располагање им е надворешен базен, пинг понг, билјард,пикадо, разни спортови на вода, спа центар со сауна, парна бања, џакузи и простории за масажи. За најмалите гости хотелот располага со мини клуб.

Minamark Beach Resort 4*

WK0A7464.jpg
WK0A7392.jpg
beach29.jpg

од 520 € по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен во срцето на центарот на Хургада и 10 км од аеродоромот.

Сместување 

Располага со вкупно 300 соби, секја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга 

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базенот. Доктор, чување деца, перење, rent a car, фен за коса, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. Интернет Wi-FI во лоби е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа на хотелот, камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни, пешкири за плажа се со депозит.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа, куглање, билијард се со доплата. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 04 до 12 години со игралиште.

Sea Gull Beach Resort 4*

Seagull General View2.jpg
pool 1_374bc_lg.jpg
P1911540.jpg

од 569€ по лице | All Inclusive

Положба 

Хотелот се наоѓа на самиот брег, во туристичкиот центар на стариот дел на Хургада, Sakala, во близина на многу објекти: барови, ресторани, продавници и трговски центар. Од најновиот центар, Memsa, е одалечен околу 5 километри , а од аеродромот 10 километри. Се состои од две згради, секој има свој прием, ресторан и песочна плажа.

Сместување

Постојат вкупно 711 соби опремени со бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Гостите имаат пристап до 2 главни ресторани (Клеопатра и Нефертити), 5 ресторани од различни национални кујни (од кои 3 се вклучени во All Inclusive, освен во ресторанот на морска храна и кинески), 8 барови (лоби, неколку во на плажа и на базен), диско, интернет кафе, салон за убавина, кино, сервис за перење и пеглање, трговски центар со 150 продавници. Крпи, лежалки и чадори по базенот и на плажа се достапни за гостите.

Плажа

Хотелот има две плажи, од кои едната е песочна лагуна со постепено влегување во вода, а другата на влезот во морето има корали и понтон. Гостите можат да ги користат двете плажи, без разлика во која зграда се сместени.

Спорт и Забава

Во прилог на хотелот има 5 надворешни базени (2 се загреваат во зима) базени за деца и возрасни,  има аква парк со 9 тобогани и водопади, пинг-понг, тениски игралишта, сквош игралишта, одбојка на плажа, билијард, спортови на вода и нуркање центар. Спа центарот вклучува: сол соба, турски и парни бањи, сауни и масажа соби. Професионалниот анимациски тим организира дневна и вечерна забава за сите гости, а најмладите, покрај детскиот Аква парк, имаат и игралиште, клуб и детско мени во ресторанот.

Sea Star Beau Rivage 5*

204252394.jpg
7895025.jpg
291844925.jpg

од 629€ по лице | All Inclusive

Положба

Одалечен на 2 км од страиот дел на Хургада - Ел Дахар и 9 км од центарот на Хургада. Од аеродромот одлачен е 10 км.

Сместување 

Располага со 239 соби, сите опремени со купатило, фен, ТВ, телефон, клима, фрижидер, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Покрај главниот ресторан, хотелот располага со уште 3 A la carte ресторани (инталијански, морски и грил) повеќе барови (панорамски, покрај базен и на плажа), дискотека, менувачница, банкомат, сеф на рецепција, сервис за перење, продавници, фризерски и козметички салон како и интернет центар.

Плажа

Хотелот се наоѓа на песочна плажа и дел на кој е изграден понтонски мост кој води до корален гребен.

Спорт и забава

Гостите на хотелот на располагање имаат 3 надворешни базени, билјард, одбојка на песок, гњурачки клуб, мини голф, терени за сковш, пинг понг, пикадо. Во состав на спа ценатрот има парна бања, сауна, џакузи, простории за масажа. За најмалите гости на располагање се детски базен, мини клуб и мини диско. Професионален тим на аниматори е задолжен за дневна и вечерна анимација за возрасните и децата.

MERAKI Beach Resort (Adults Only) 4*

meraki_beach_resort__adults_only_.jpg
250910361.jpg
204682116.jpg

од 699€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот.

Сместување

Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 барови со различна атмосфера, дискотека, бројни продавници и др.

Плажа

Хотелот има сопствена песочна плажа, која е една од најубавите во Хургада.

Спорт и забава

Хотелот има базени, 2 тобогани, центар за нуркање, спа центар со соби за третмани и масажи.

Pyramisa Sahl Hasheesh 5*

91499904.jpg
166109739.jpg
165834909.jpg

од 669€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа во областа Сал Хашиш е одалечен 30 км од центарот на Хургада и 25 км од аеродоромот.

Сместување

Располага со вкупно 851 соби, секја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржини

Хотелот располага со главен ресторан, 8 A la carte ресторани во кои се служат специјалитети од интернационална кујна, 5 барови, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.

Плажа

Хотелот се наоѓа во средина на природна убавина и веднаш до чисто песочни плажи.

Спорт и забава

Хотелот располага со 2 надворешни базени и 2 детски базени со аква парк, пинг понг, билјард, разни спортови на вода, гњурачки центар, спа центар со сауна, парна бања, џакузи и простории за масажи и современа теретана.За најмалите гости хотелот располага со мини клуб и забавен парк на плажа, со анимации наменети посебно за нив.

LABRANDA Royal Makadi 5*

89459192.jpg
ice-237115296-71866779_3XL-864555.jpg
220603604.jpg

од 699€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 35 км од центарот на Хургада и 30 км од аеродоромот.

Сместување

Располага со вкупно 505 соби, секоја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот  нуди низа ресторани и уникатна променада со неверојатни ресторани за јадење: грчка таверна, бургер ресторан во Rock & Roll стил, ориентален, италијански, кубански и азиски ресторани.

Плажа

Хотелот се наоѓа во неверојатен амбиент во заливот Макади, со поглед на сопствената беспрекорна приватна плажа.

Спорт и Забава

Хотелот исто така, има два базени за возрасни и детски базен. Еден од базените за возрасни е свежа вода, додека другиот е базен со солена вода. Гостите исто така имаат пристап до фитнес центар, тениски игралишта, сквош и стрелаштво. Хотелот е дизајниран со семејства во умот. Како резултат на тоа, посветен детски базен додава дополнителна вредност за семејствата со мали деца. Дополнително, одморалиштето има активен детски клуб. Вториот е место каде што децата можат да цртаат и да учествуваат во разни други активности.

Caribbean World Soma Bay 5*

STRL0056_c5ea2_lg.jpg
STRL0095_18bd2_lg.jpg
STRL7874-HDR-Edit_ac505_lg.jpg

од 709€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел се наоѓа во заливот Сома Беј, 40 км јузно од центарот на Хургата и 35 км од аеродромот

Сместување

Хотелскиот комплекс се состои од 14 двоспратни вили, во кои има 529 соби и апартмани. Сите соби се комфортни со површина околу 50 м2 и опремени со купатило, фен, ТВ, клима, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено.

Содржина
Хотелот располага со 2 главни ресторани, и неколку Al carte (италијански, скара бар на плажа) како и повеќе барови (диско бар, бар покрај базен, ориентални бар, лоби бар и др.) На гостите на располагање им се дискотека, продавници за сувенири, менувачница, фризерски салон, интернет центар и банкомат.

Плажа

Хотелот се простира на прекрасна огромна песочна плажа (140 000 m2)

Спорт и Забава

Хотелот има 3 надворешни базени, аква парк со 3 тобогани и детски базен. Од останатите содржи хотелот има тенско игралиште, пинг понг, билијард, теретана, одбојка на плажа, гњурачки центар, центар за сурфање, фудбал на плажа, спа центар кој во својата содржина нуди најразлични масажи, козметички третмани,хидротерапии, сауна, турска бања и џакузи. Анимацискиот тим организира богата дневна и вечерна анимација како и тематски вечери за возрасни така и за најмалите гости.

Albatros Citadel Resort 5*

31657812.jpg
201012345.jpg
201009887.jpg

од 719€ по лице | All Inclusive

Положба

Луксузен хотел со оригинална архитектура, сместен во јужниот дел на Хургада во Сал Хашеш, директно на самата плажа. Оддалечен е 18км од аеродромот и 22км од центарот на Хургада. Плажата е пола песочна пола со камчиња.

Сместување

Хотелот располага со 514 големи удобни соби со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар, интернет приклучок, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот поседува еден главен ресторан, 3 а ла карт (вклучени во услугатa All inclusive), рибен ресторан а ла карт, 8 барови, дискотека, бројни продавници и др.

Плажа

Плажата е делумно карпеста, има корален гребен погоден за љубителите на подводниот свет, но има и песочен дел од плажата и пристап до морето.

Спорт и Забава

Хотелот има две лагуни со морска вода и три странични базени на повеќе нивоа, дел за деца и 6 џакузи; билјард, пинг понг, две тениско игралишта, теретана, одбојка на песок,центар за нуркање и други активности.Спа центар,турска бања.Детски клуб и базен.

Desert Rose Resort 5*

176032898.jpg
176034413.jpg
223548107.jpg

од 729€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 20 км од центарот на Хургада и 12 км од аеродоромот.
Соби: Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Сместување 

Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржина:

Хотелот има еден главен и два а ла карт ресторани, 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.

Плажа:
Хотелска песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири за на плажа, бесплатно.

Спорт и забава:

На располагање на гостите се три базени, од кои еден олимписки, со посебен дел за најмладите, игралишта за одбојка, фудбал, тенис, билјард, пинг понг, спортови на вода, спа центар,фитнес сала. Хотелот организира разни анимации за своите гости.

Continental Hotel Hurghada 5*

282455274.jpg
222650176.jpg
168228386.jpg

од 769€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот има идеална локација, на почетокот пешачката зона Memsa, новиот туристички дел од Хургада. Тој е одалечен 7 км од центарот на Sakala и 8 км од аеродромот.

Сместување

Хотелот располага со 252 соби и 15 апартмани со приватен бања (туш / WC), фен, ЛЦД телевизор, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон, тераса или прозорец од подот до таванот.

 

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Покрај главниот ресторан, хотелот нуди 4 a la carte ресторани: Италијански, морска храна, скара, услуга на освежителни пијалоци во барот со панорамски тераса и прекрасен поглед на Црвеното Море. Има барови на плажа, базен и познатат ‘’Kапетанов Бар’’, препознатлив по својот широка понуда на коктели. Во рамките на хотелот има дискотека, интернет во лобито, сервис за перење и пеглање, неколку продавници и салон за убавина.

Плажа

Хотелот има песочна плажа долга 300 метри, опкружен со градина и зеленило.

 

Спорт и Забава

Хотелот располага со отворен базен со детски дел (загреан во зима), билијард, пинг-понг, тениски игралишта, 2 сквош игралишта, фитнес центар, добро опремена центар за гњурење и бројни спортови на вода. Спа центарот вклучува соби за масажа, сауни и џакузи. Анимацијата и забавата ја организира професионален тим на аниматори, за возрасни и помлади гости. Гостите можат да користат лежалки, чадори и крпи без дополнителни трошоци.

 Albatros Palace Resort 5*

86152582.jpg
116395685.jpg
246914344.jpg

од 819€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа.

Сместување

Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, фен, мини бар, клима, SAT TV, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Bar,Café Mocambo,Café Colombus,Le Pasha Bar,Splash Beach Bar,Pool Barк,Le Pasha Bar, Disco Terrace Bar). Во склоп на хотелот има и менувачница, продавници, фризерница, детски клуб како и голем надворешен базен и различни видови на спортови на вода.

Плажа

Хотелот располага со сопствена песочна плажа и влезот во водата е преку понтон.

Спорт и Забава

Хотелот има три отворени базени за возрасни (2 кои се греат во зима) и еден за деца со 2 тобогани, џакузи (5 поврзани со еден базен), пинг-понг, пикадо, билијард, мини голф и тениски игралишта во соседниот хотел Albatros Beach Resort , сала за одбојка и мини фудбал, спа центар со релаксирачки масажи, сауна, парна / турска бања, туш, мини клуб и анимирано игралиште за најмладите гости.

Steigenberger Al Dau Beach Hotel 5*

206012012.jpg
105929204.jpg
280650213.jpg

од 849€ по лице | All Inclusive

Положба

Еден од најлуксузните хотели во Хургада, сместен во новиот дел на Мемшa. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.

Сместување

Има 389 модерно опремени соби со бања, мини бар, сеф, клима, сателитска Тв, приклучок за интернет, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот има еден главен и три а ла карт ресторани, 5 барови и дискотека.

Плажа

Хотелот има песочна плажа долга 400м.

Спорт и Забава

Неколку странични базени со посебен дел за најмладите, lazy river, пикадо, пинг понг, терен за голф, одбојка на плажа, игралиште за фудбал и кошарка, ватерполо, центар за нуркање и бројни активности и спортови на вода. Современо опремен спа центар, фитнес сала.

Steigenberger Ras Soma Beach 5*

SHR_RasSoma_Exterior_08b4cd399400300605b24a3.jpg
SHR_RasSoma_Rooms_Ex_0965083c5400300605b24c2.jpg
SHR_RasSoma_Rooms_Su_08749c374400300605b250b.jpg

од 1149€ по лице | All Inclusive

Положба

Доколку барате место за да го поминете вашиот одмор што ќе ги исполни сите ваши очекувања и желби на најлуксузно ниво, тогаш Steigenberger Resort Ras Soma е вистинскиот избор! Хотелот е еден од најновите хотели во Хургада, на 55 километри од аеродромот, лоциран во заливот Сома, познат по прекрасните песочни плажи и тиркизните бои на морето.

Сместување

Хотелот располага со 409 различни, модерни и луксузно опремени соби. Супериор собите (двајца возрасни) од 50м2 се со поглед на базен, делумен поглед на море и поглед на море. Гранд супериор собите се попространи (2 возрасни + 1 дете) и можат да бидат со поглед на базен, делумен поглед на море и поглед на море. Ресортот Steigenberger Ras Soma има и Executive Swim Suites, Royal Swim Suites, Private Villas со приватен базен, на плажа, со две или три спални соби. Секоја соба има бања, фен, смарт ТВ со сателитски канали, мини бар, два телефона, сеф, апарат за кафе и чај, клима уред, крпи за плажа и базен, тераса и wi-fi.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Во хотелите кои нудат услуга на шведска маса - самопослужување, избор на повеќе јадења, хотелското правило е дека поради недоволен број на гости или други фактори, во некои периоди, сезонски или вон сезона, наместо шведска маса, се служи мени, што не влијае на квалитетот на дадената услуга.

Содржина

За љубителите на Медитеранот, како и за оние кои уживаат во вкусовите на азиската, ориенталната и либанската кујна, Steigenberger Resort Ras Soma нуди неколку ресторани: главниот ресторан Kahramana, Cabana Pool Side Restaurant - италијанска кујна, Maya Beach Restaurant & Bar - Рибни специјалитети, јапонски и азиски специјалитет ресторан Бенисума - само за гости над 16 години и либански специјалитет ресторан Arabesque. Гостите на Steigenberger Resort Ras Soma имаат на располагање и неколку барови - во фоајето, до базенот, на плажа: Safari Lobby Bar & Lounge (24 часовна услуга), Cabana Pool Bar, Aqua Bar Maya Beach Bar и The Shisha. Хотелот располага со менувачница, аптека, лекарски услуги, услуги за перење и пеглање.
Хотелот има неколку надворешни базени: два олимписки, детски базен, одбојка на плажа, дневна и вечерна анимација погодна за најмладите, терени за пинг-понг, тенис и јога. За гостите кои сакаат да се одморат и релаксираат, има модерен велнес центар и теретана Mividaspa.

Плажа

Овој хотел располага со прекрасна голема песочна плажа која е луксузно уредена и многу пријатна, поделена во два дела. Едниот дел на плажата е со корален гребен кој ги привлекува љубителите на подводниот свет додека другиот поголем дел е беспрекорно чист и со постепен влез во вода. На гостите им се достапни чадори и лежалки за сонце без доплата.

Белек
ONLINE BROWSER

Како да го користите пребарувачот?
-Одберете место на поаѓање - Скопје, потоа дестинација - Хургада, датум на патување, колку ноќевања (6-13 ноќевања) и за колку лица да биде понудата. Потоа кликнете БАРАЈ и надолу ќе Ви се прикажат сите хотели кои се во нашата понуда!

ONLINE BROWSER 2

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Дебар Маало веднаш до Вардар Мебел
1000 Скопје

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page