1/4

Хургада (Чартер Лет од Скопје)

Minamark Beach Resort 4*

WK0A7464.jpg
WK0A7392.jpg
beach29.jpg

од 400 € по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен во срцето на центарот на Хургада и 10 км од аеродоромот.

Сместување 

Располага со вкупно 300 соби, секја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга 

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базенот. Доктор, чување деца, перење, rent a car, фен за коса, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. Интернет Wi-FI во лоби е бесплатно.

Плажа
Приватна плажа на хотелот, камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни, пешкири за плажа се со депозит.

Спорт и Забава
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа, куглање, билијард се со доплата. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 04 до 12 години со игралиште.

Sunny Days Resort Spa & Aqua Park 4*

170470326.jpg
EGHSUNNYDA_HRG-Palma-Overview-1.jpg
value_b73ef4d6d5e67d9d58da70f68258d0e6.j

од 454€ по лице | All Inclusive

Положба

Sunny days Resort Spa & Aqua Park Sunny Days Resort e сместен  во северниот дел на Хургада, помеѓу стариот центар на Ел Дахар и новата марина, на 4 км од центарот на аеродромот Сакала и Хургада на 10 км. Од 2019 година двата хотели, Sunny Days El Palacio и Sunny Days De Mirette, формираат еден од хотелскиот комплекс Sunny Days Resort Spa & Aqua Park. Се простира на површина од 145.000м2.

Сместување

Има 1220 соби, секоја има бања, фен, ТВ, телефон, мини бар, клима уред, сеф, балкон или тераса. Стандардните соби (30м2) се во делот на хотелот Паласио (имаат поглед кон море, лагуна или соби од задниот дел) уличен поглед). Стандардните соби имаат бања со када. Премиум собите (32м2) се во хотелот Палма, со поглед на градина или море, а бањите имаат туш.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржина

Хотелот Sunny Days Resort Spa & Aqua Park има 3 главни ресторани (Mirette, Andalusia i Dana), 6 ресторани со ала карт (Orca, Al Dente, Layalina, Chopsticks, Seasons Terrace i Tacos ), пицерија-снек бар, 3 лоби барови, 3 барови на плажа, 4 барови покрај базен, Light Blue Bar, Marina Disco, Cacao bar, Billiard Bar i internet café. Дополнителни содржини вклучуваат дискотека, интернет, бесплатен Wi-Fi во лобито, продавници за подароци, услуга за изнајмување автомобили, продавница за злато, менувачница, банкомат, фризер и услуга за перење.

Плажа

 Хотелот има две плажи: песочна плажа Лагуна и плажа Корал. Песочната лагуна на плажа е песочна природна лагуна со постепено влегување во вода, се поставува во хотелскиот комплекс и е прекрасно уредена плажа за пливање. На крајот на лагуната има корален гребен во длабока вода, погоден за нуркање. Гостите користат лежалки, чадори и крпи без трошоци, на плажа и покрај базен.

Спорт и Забава

 Хотелот располага со 4 базени на отворено (3 во зима), (15 тобогани за возрасни и деца), одбојка на плажа, фудбал, пинг-понг, пикадо, билијард, теретана, центар за нуркање, разни спортови на вода, ватерполо, терени за сквош и тенис. Спа објектите вклучуваат сауна, простории за масажа, џакузи и турска бања. За најмладите: детски базен, игралиште и мини клуб. Се организира дневна и вечер анимација за возрасни и деца.

MERAKI Beach Resort (Adults Only) 4*

meraki_beach_resort__adults_only_.jpg
250910361.jpg
204682116.jpg

од 560€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот.

Сместување

Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 барови со различна атмосфера, дискотека, бројни продавници и др.

Плажа

Хотелот има сопствена песочна плажа, која е една од најубавите во Хургада.

Спорт и забава

Хотелот има базени, 2 тобогани, центар за нуркање, спа центар со соби за третмани и масажи.

Sea Gull Beach Resort 4*

Seagull General View2.jpg
pool 1_374bc_lg.jpg
P1911540.jpg

од 470€ по лице | All Inclusive

Положба
Хотелот се наоѓа во областа Лара, 12км од аеродромот во Анталија и на 12км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 545. Еко соби 29 ( 18 м², една спална, едно купатило, без балкон, макс. 2+1 лица), Стандардни соби 343 (18-24м², една спална, едно купатило, некои од собите имат и француски балкон, макс.3+1лица), Фамилијарни суити 21 (50 м², две спални поврзани со врата, две купатила,макс.4+1 лица), Поврзани соби 42 (40-48м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс.5+1лица). Сите соби се со купатило со туш кабини, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (со вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнува секојдневно), електричен бокал со сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција (бесплатно), балкон.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани : Мозаик -Турски, Ла Перла - Италијански, Миссина - рибен и Мандарин - Кинески ресторани, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, rent a car, дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција на територија на хотелот и во собите е бесплатна.

Плажа
Хотелска песочна со ситни камчиња плажа, на 500м од хотелот (се преминува преку пат). Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 15 мин. од 08:30 -24:00 часот.

Спорт и Забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, девет лизгалици на вода, тениски игралишта,Турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа, пикадо, пинг понг, фитнес центар. Во цената не е вклучено : Спортови на вода, билијард, опрема за тенис и обука, куглање, сите видови на масажа и третмани во Спа центарот. Забавен парк. Забавни програми со анимационен тим преку ден и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 03-12 год.и Texas Town за јуниор група (од 12 до 16 години)

Marlin Inn Beach Resort 4*

marlin-inn-azur-resort_153799777012.jpg
marlin-inn-azur-resort_153799777016.jpg
marlin-inn-azur-resort_153799777120.jpg

од 435€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот се наоѓа во Хургада, во центарот на шеталиштето Мемша, на 4 км од центарот на градот Сакала и од аеродромот.

 

Сместување

Хотелот располага со 419големи удобни соби со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар и тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено

Содржини

Хотелот поседува главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 4 барови, дискотека, продавници, менувачница, СПА и фитнес центар и бесплатен WiFi во лобито.

Плажа

Хотелот има сопствена песочна плажа.

Спорт и забава 

Хотелот располага со отворен базен со детско игралиште, пикадо, пинг-понг, билијард, тениско игралиште, тенис на маса, одбојка, нуркање, спортови на вода, теретана, детски клуб, анимација за возрасни и деца.

LABRANDA Royal Makadi 5*

89459192.jpg
ice-237115296-71866779_3XL-864555.jpg
220603604.jpg

од 515€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 35 км од центарот на Хургада и 30 км од аеродоромот.

Сместување

Располага со вкупно 505 соби, секоја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот  нуди низа ресторани и уникатна променада со неверојатни ресторани за јадење: грчка таверна, бургер ресторан во Rock & Roll стил, ориентален, италијански, кубански и азиски ресторани.

Плажа

Хотелот се наоѓа во неверојатен амбиент во заливот Макади, со поглед на сопствената беспрекорна приватна плажа.

Спорт и Забава

Хотелот исто така, има два базени за возрасни и детски базен. Еден од базените за возрасни е свежа вода, додека другиот е базен со солена вода. Гостите исто така имаат пристап до фитнес центар, тениски игралишта, сквош и стрелаштво. Хотелот е дизајниран со семејства во умот. Како резултат на тоа, посветен детски базен додава дополнителна вредност за семејствата со мали деца. Дополнително, одморалиштето има активен детски клуб. Вториот е место каде што децата можат да цртаат и да учествуваат во разни други активности.

Sea Star Beau Rivage 5*

204252394.jpg
7895025.jpg
291844925.jpg

од 485€ по лице | All Inclusive

Положба

Одалечен на 2 км од страиот дел на Хургада - Ел Дахар и 9 км од центарот на Хургада. Од аеродромот одлачен е 10 км.

Сместување 

Располага со 239 соби, сите опремени со купатило, фен, ТВ, телефон, клима, фрижидер, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржини

Покрај главниот ресторан, хотелот располага со уште 3 A la carte ресторани (инталијански, морски и грил) повеќе барови (панорамски, покрај базен и на плажа), дискотека, менувачница, банкомат, сеф на рецепција, сервис за перење, продавници, фризерски и козметички салон како и интернет центар.

Плажа

Хотелот се наоѓа на песочна плажа и дел на кој е изграден понтонски мост кој води до корален гребен.

Спорт и забава

Гостите на хотелот на располагање имаат 3 надворешни базени, билјард, одбојка на песок, гњурачки клуб, мини голф, терени за сковш, пинг понг, пикадо. Во состав на спа ценатрот има парна бања, сауна, џакузи, простории за масажа. За најмалите гости на располагање се детски базен, мини клуб и мини диско. Професионален тим на аниматори е задолжен за дневна и вечерна анимација за возрасните и децата.

Desert Rose Resort 5*

176032898.jpg
176034413.jpg
223548107.jpg

од 507€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа е одалечен 20 км од центарот на Хургада и 12 км од аеродоромот.
Соби: Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Сместување 

Хотелот има 912 соби и апартмани современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ,клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржина:

Хотелот има еден главен и два а ла карт ресторани, 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.

Плажа:
Хотелска песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири за на плажа, бесплатно.

Спорт и забава:

На располагање на гостите се три базени, од кои еден олимписки, со посебен дел за најмладите, игралишта за одбојка, фудбал, тенис, билјард, пинг понг, спортови на вода, спа центар,фитнес сала. Хотелот организира разни анимации за своите гости.

Caribbean World Soma Bay 5*

STRL0056_c5ea2_lg.jpg
STRL0095_18bd2_lg.jpg
STRL7874-HDR-Edit_ac505_lg.jpg

од 515€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел се наоѓа во заливот Сома Беј, 40 км јузно од центарот на Хургата и 35 км од аеродромот

Сместување

Хотелскиот комплекс се состои од 14 двоспратни вили, во кои има 529 соби и апартмани. Сите соби се комфортни со површина околу 50 м2 и опремени со купатило, фен, ТВ, клима, сеф, мини бар, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено.

Содржина
Хотелот располага со 2 главни ресторани, и неколку Al carte (италијански, скара бар на плажа) како и повеќе барови (диско бар, бар покрај базен, ориентални бар, лоби бар и др.) На гостите на располагање им се дискотека, продавници за сувенири, менувачница, фризерски салон, интернет центар и банкомат.

Плажа

Хотелот се простира на прекрасна огромна песочна плажа (140 000 m2)

Спорт и Забава

Хотелот има 3 надворешни базени, аква парк со 3 тобогани и детски базен. Од останатите содржи хотелот има тенско игралиште, пинг понг, билијард, теретана, одбојка на плажа, гњурачки центар, центар за сурфање, фудбал на плажа, спа центар кој во својата содржина нуди најразлични масажи, козметички третмани,хидротерапии, сауна, турска бања и џакузи. Анимацискиот тим организира богата дневна и вечерна анимација како и тематски вечери за возрасни така и за најмалите гости.

Otium Pyramisa Sahl Hasheesh 5*

91499904.jpg
166109739.jpg
165834909.jpg

од 510€ по лице | All Inclusive

Положба

Овој хотел сместен на сама плажа во областа Сал Хашиш е одалечен 30 км од центарот на Хургада и 25 км од аеродоромот.

Сместување

Располага со вкупно 851 соби, секја опремена со купатило, фен, ТВ, мини бар, клима, сеф, балкон или тераса.

Услуга
All Inclusive - се вклучено.

Содржини

Хотелот располага со главен ресторан, 8 A la carte ресторани во кои се служат специјалитети од интернационална кујна, 5 барови, дискотека, сервис за перење, интернет центар, продавници, менувачница и фризерски салон.

Плажа

Хотелот се наоѓа во средина на природна убавина и веднаш до чисто песочни плажи.

Спорт и забава

Хотелот располага со 2 надворешни базени и 2 детски базени со аква парк, пинг понг, билјард, разни спортови на вода, гњурачки центар, спа центар со сауна, парна бања, џакузи и простории за масажи и современа теретана.За најмалите гости хотелот располага со мини клуб и забавен парк на плажа, со анимации наменети посебно за нив.

Continental Hotel Hurghada 5*

282455274.jpg
222650176.jpg
168228386.jpg

од 545€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот има идеална локација, на почетокот пешачката зона Memsa, новиот туристички дел од Хургада. Тој е одалечен 7 км од центарот на Sakala и 8 км од аеродромот.

Сместување

Хотелот располага со 252 соби и 15 апартмани со приватен бања (туш / WC), фен, ЛЦД телевизор, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон, тераса или прозорец од подот до таванот.

 

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина
Покрај главниот ресторан, хотелот нуди 4 a la carte ресторани: Италијански, морска храна, скара, услуга на освежителни пијалоци во барот со панорамски тераса и прекрасен поглед на Црвеното Море. Има барови на плажа, базен и познатат ‘’Kапетанов Бар’’, препознатлив по својот широка понуда на коктели. Во рамките на хотелот има дискотека, интернет во лобито, сервис за перење и пеглање, неколку продавници и салон за убавина.

Плажа

Хотелот има песочна плажа долга 300 метри, опкружен со градина и зеленило.

 

Спорт и Забава

Хотелот располага со отворен базен со детски дел (загреан во зима), билијард, пинг-понг, тениски игралишта, 2 сквош игралишта, фитнес центар, добро опремена центар за гњурење и бројни спортови на вода. Спа центарот вклучува соби за масажа, сауни и џакузи. Анимацијата и забавата ја организира професионален тим на аниматори, за возрасни и помлади гости. Гостите можат да користат лежалки, чадори и крпи без дополнителни трошоци.

Albatros Citadel Resort 5*

31657812.jpg
201012345.jpg
201009887.jpg

од 548€ по лице | Ultra All Inclusive

Положба

Луксузен хотел со оригинална архитектура, сместен во јужниот дел на Хургада во Сал Хашеш, директно на самата плажа. Оддалечен е 18км од аеродромот и 22км од центарот на Хургада. Плажата е пола песочна пола со камчиња.

Сместување

Хотелот располага со 514 големи удобни соби со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар, интернет приклучок, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот поседува еден главен ресторан, 3 а ла карт (вклучени во услугатa All inclusive), рибен ресторан а ла карт, 8 барови, дискотека, бројни продавници и др.

Плажа

Плажата е делумно карпеста, има корален гребен погоден за љубителите на подводниот свет, но има и песочен дел од плажата и пристап до морето.

Спорт и Забава

Хотелот има две лагуни со морска вода и три странични базени на повеќе нивоа, дел за деца и 6 џакузи; билјард, пинг понг, две тениско игралишта, теретана, одбојка на песок,центар за нуркање и други активности.Спа центар,турска бања.Детски клуб и базен.

 Albatros Palace Resort 5*

86152582.jpg
116395685.jpg
246914344.jpg

од 540€ по лице | All Inclusive

Положба

Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа.

Сместување

Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, фен, мини бар, клима, SAT TV, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Bar,Café Mocambo,Café Colombus,Le Pasha Bar,Splash Beach Bar,Pool Barк,Le Pasha Bar, Disco Terrace Bar). Во склоп на хотелот има и менувачница, продавници, фризерница, детски клуб како и голем надворешен базен и различни видови на спортови на вода.

Плажа

Хотелот располага со сопствена песочна плажа и влезот во водата е преку понтон.

Спорт и Забава

Хотелот има три отворени базени за возрасни (2 кои се греат во зима) и еден за деца со 2 тобогани, џакузи (5 поврзани со еден базен), пинг-понг, пикадо, билијард, мини голф и тениски игралишта во соседниот хотел Albatros Beach Resort , сала за одбојка и мини фудбал, спа центар со релаксирачки масажи, сауна, парна / турска бања, туш, мини клуб и анимирано игралиште за најмладите гости.

Steigenberger Al Dau Beach Hotel 5*

206012012.jpg
105929204.jpg
280650213.jpg

од 850€ по лице | All Inclusive

Положба

Еден од најлуксузните хотели во Хургада, сместен во новиот дел на Мемшa. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.

Сместување

Има 389 модерно опремени соби со бања, мини бар, сеф, клима, сателитска Тв, приклучок за интернет, балкон или тераса.

Услуга

All Inclusive - се вклучено

Содржина

Хотелот има еден главен и три а ла карт ресторани, 5 барови и дискотека.

Плажа

Хотелот има песочна плажа долга 400м.

Спорт и Забава

Неколку странични базени со посебен дел за најмладите, lazy river, пикадо, пинг понг, терен за голф, одбојка на плажа, игралиште за фудбал и кошарка, ватерполо, центар за нуркање и бројни активности и спортови на вода. Современо опремен спа центар, фитнес сала.

 
 

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk