top of page
1/5

Вила Елена - Полихроно

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Првите две и последните две се промо цени 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 61,8 денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Полихроно чини:

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики секоја НЕДЕЛА:

Цена по лице за превоз од/до Скопје за Халкидики

Скопје – Дрводекор                                                                                         04;00   35 €

Велес – БП мотел Македонија                                                                      04;30   35 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес                                      03;40   45 €

Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово       05;00   45 €

Неготино – бензинска, Неготино                                                                   05;00   35 €

Удово – бензинска Удово                                                                                05;40   35 €

Граничен премин – бензинска Шимов                                                          06;00   35 €

 

Цена по лице за превоз од/до Битола за Халкидики

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон                                     04;00    35 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола                                                03;15    35 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола                                                 02;15    40 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола                                       02;15    45 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола                   02;30    40 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола                          03;15    40 €

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко) време        македонско време           летовалиште

         15:00                                       14:00                            Калитеа

         14:45                                       14:00                          Полихроно

         14:30                                       13:30                           Ханиоти

         14:15                                       13:15                         Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Важат Општите услови на Т.А. Голден Тур.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page