top of page

Kassandra Palace Hotel & Spa 5*

Хотелот располага со приватна песочна плажа, спа центар и затворен базен. Вклучувајќи ресторан со поглед на море, хотелот нуди бесплатни WiFi интернет и соби со поглед кон градина, планина или море. Бесплатни пешкири се предвидени за користење на базенот и плажата, а лежалките на плажа се со доплата. Сите соби имаат приватен балкон, рамен екран со сателитска ТВ, клима уред (со доплата) и мини фрижидер. Таверната Амос служи грчки и интернационални јадења, како и закуски и пијалоци. Гостите можат да уживаат во освежителни коктели во фоајето или барот на плажата. Хотелот нуди бесплатно место за паркирање.

Услуга: Bed & Breakfast, Half Board и Full Board (шведска маса).

Соби: Вкупно 250 опремени со удобен и модерен мебел, клима, ТВ, телефон, фрижидер, фен, радио и тераса.

Website: http://www.kassandra-palace.com

ПОПУСТ 10% ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА BB, HB ИЛИ FB.

BB - Ноќевање со појадок

HB - Полу пансион (доручек и вечера)

FB - Полн пансион (доручек, ручек и вечера)

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

При резервација се уплаќа 50% од аранжманот, остатокот најдоцна до 30 дена пред почетокот на патувањето.

Во цените не е вклучена такса за престој од 4€ дневно/соба. Плаќањето се врши на рецепција.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕ:

1 ден: Влез во соба по 15 часот.

2 ден до последен ден: Слободно време за одмор и индивидуални активности.

Последен ден: Напуштање на соба до 12 часот.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување во хотел на база Bed & Breakfast, Half Board или Full Board..

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (инфо во агенција).

Индивидуални трошоци на патникот.

Превоз до хотелот.

Такса за престој во Грција (се плаќа директно во хотелот).

Од 01/01/2018 во Грција се врши задолжителна такса за престој што се наплатува по соба.

Приватно сместување и хотели со 1* и 2* - 0,5€ дневно; Хотели 3* - 1,5€ дневно; Хотели 4*- 3€ дневно; Хотели 5*- 4€ дневно

НАПОМЕНИ:

- Патниците сами се пријавуваат на рецепција и се сместуваат во соба со припејд ваучер од агенција.

- За распоредот на собите одлучува хотелиерот по пристигнување на гостите на рецепција.

- Late arrival (доцна пристигнување) е можно само со претходна најава во агенција. Хотелите ги чуваат собите до 18 часот по локално време и по тоа имаат право да ја издадат собата доколку не е поинаку најавено.

- Dress code (правила на облекување) е задолжителен за време на оброците во сите хотели од 3* до 5*.

- Описите на сместувачките капацитети како и фотографиите се од информативен карактер. За евентуално отстапување и квалитетот на услугите во сместувачките објекти агенцијата не сноси одговорност.

- Сите патници државјани на Република Македонија кои поседуваат биометриски пасоши, со валидност минимум 3 месеци од денот на враќање, можат да патуваат во Грција без виза.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page