top of page

Hotel Luxury 4* - Ksamil

Лоциран на 150 метри од Рајската плажа, Hotel Luxury се наоѓа во Ксамил, на 5 км од влезот на националниот парк Бутринт.  Хотелот има бар и ресторан со пространа тераса каде се служат медитерански и локални специјалитети. Сите соби се климатизирани и опремени со ТВ, мини бар, сеф и работна маса. Секоја соба се состои од приватна бања и балкон со поглед на море.

Покрај националниот парк Бутринт, кој е дел од светското културно наследство на УНЕСКО и еден од најважните археолошки локалитети во земјата, во близина се наоѓаат и островите Ксамил каде има ресторани со свежа морска храна и популарната туристичка атракција наречена Синото Око.

Цени по соба со вклучен појадок/ За резервација на 1 до 2 соби

Цени по соба со вклучен појадок/ За резервација на 3 и повеќе соби

Цените се дадени по соба/ ноќевање со вклучен појадок

 

Вклучено во цената:

Ноќевање со појадок

Паркинг

Интернет

 

Во цената не е вклучено:

Задолжително патничко осигурување

 

Политика за деца:

За деца од 0-7.99 год - бесплатно

За деца од 8+ год се доплаќа 10 € по ноќевање

 

Попуст и доплати:

Доплата за полу пансион 13 € по лице

Доплата за полн пансион 26 € по лице

Доплата за полу и полн пансион за деца од 0-5.99 год - бесплатно

Доплата за полу и полн пансион за деца од 6-9.99 год - 50% попуст од редовната цена

За деца од 10 год се пресметува редовната цена за полу и полн пансион

 

 

Check in: 14h, Check out: 11h


Цените се изразени во ЕУР, по курс 1 ЕУР = 61,8 МКД

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page