top of page

ВИЛА МАРИА - Калитеа

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (5еур на ден на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) собите се лоцирани на прв и втор спрат.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).

Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=61,8MKD).

-15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 50% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.04.2024, СО 50% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 50% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице

 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице

 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата организатор го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

 • -4:00 Скопје (Дрводекор)

 • -4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)

 • -5:00 Неготино (БП Неготино)

 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 61,8 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page