top of page

HOTEL SAMOKOV 4* - BOROVETS

Опкружен со борови шуми, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од влечните лифтови. Во него има спа центар и бројни ресторани.

На 1.300 m надморска височина, хотелот Самоков во алпски стил е на 1 час возење од Софија. Се одликува со куглана, како и објекти за билијард и пинг-понг.

Најсовремената термална област вклучува амам, парна бања, финска сауна, бањи за нозе со морски соли, базен Kneipp и простор за одмор. Има теретана, затворен базен и центар за убавина со козметички третмани и фризер.

Собите се опремени со минибар, сателитска ТВ и кади. Балконите имаат планински погледи.

Ресторанот Панорама на хотелот Самоков служи доручек и вечера на шведска маса, како и à la carte мени. Терасата за скара до базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци.

Самоков има лоби бар кој служи колачи, слатки и разни коктели, како и спортски бар до салата.

Попусти за рани резервации :    

10% Попуст за резервации направени до 10.11.2022 и платени 100% до 20.11.2022  

Цените се изразени во евра, по лице за ноќевање со појадок или полупансион.

Минимум престој - 3 ноќевања.

Максимум капацитет:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете
Еднокреветна соба - 1 возрасен

Намалувања:
Дете до 4,99 години со 2 возрасни - бесплатно

Дете до 4,99 години со 1 возрасен по цена за еднокреветна соба

Деца 5 - 11,99 години на дополнителен или регуларно легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 15% попуст

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page