top of page

HOTEL RILA 4* - BOROVETS

Хотелот Рила со четири ѕвезди, со својата непосредна близина до скијачките патеки (класичната локација за скијање/скијање), е најимпресивниот хотел во Боровец. Хотелот нуди совршени одмори за секоја возраст и во текот на секоја сезона. По масовното реновирање во 2015 година, хотелот Рила ги пречекува сите свои гости со сосема нов дизајн и модерен амбиент во алпски стил. Од октомври 2017 година хотелот им нуди на своите гости СУПЕРИОР соби и апартмани со елегантен алпски дизајн и од септември 2019 година нови SIGNATURE соби и апартмани во елегантен бохо стил.

Цените се изразени во евра, ноќевање со вклучен појадок и вечера.

Појадок од 07:30 до 10:30 (вклучено кафе, чај и ладни пијалоци)

Вечера од 18:00 до 21:00 (пијалоци не се вклучени)

Бесплатно користење на внатрешен базен и џакузи

Бесплатно користење на Термо Зона (сауна, парна бања, крио кабина, Турска бања) и теретана

Бесплатно користење на СКИ Соба - лоцирана во хотел Рила, ниво -1.

Чување на опрема и чизми во вашите соби е строго забрането.

Бесплатно WiFi во хотел.

Бесплатен надворешен паркинг со лимитиран број на места.

Вклучена туристичка такса и ДДВ.

Бесплатно користење на клуб за деца од 3 до 7 години до 2 часа дневно.

------------------------------------------------

Доплата за New Year и Christmas:

Christmas Gala dinner on 25.12.2023 /obligatory/ - 60.00 euro per adult and 30.00 euro per child 2 - 11.99 years old
New year Gala dinner /obligatory/ - 104.00 euro per adult and 70.00 euro per child 2 - 11.99 years old

------------------------------------------------

Signature Twin room:

2 twin beds, 1 chair bed (used as extra bed for a child), bathroom with shower and hairdryer;
- Max: 2 adults and 1 child up to 11.99 years; accommodation of 3 adults not possible;


SUPERIOR Twin or King room:

2 Twin beds or 1 King bed, 1 single sofa; minibar; bathroom with shower and hairdryer; bed type is upon request and availability;
- Max: 2 adults and 1 child up to 11.99 years; accommodation of 3 adults not possible;


Interconnecting SUPERIOR Twin / King rooms:

1 Superior Twin and 1 Superior King room with a connecting door – calculation & conditions as per two Superior Twin /King rooms


SUPERIOR Family room:

1 King bed, 1 single sofa and 1 extra bed; minibar; bathroom with shower and hairdryer;
- Min. occupancy 1 adult and 3 children up to 13.99 years; Max. occupancy: 2 adults and 2 children up to 13.99 years; accommodation of 3 adults not possible


SUPERIOR Suite:

1 living room and 1 bedroom; living room: L-shaped sofa (not extendable); bedroom: 1 King bed, 1 sofa (in some units); minibar; bathroom with shower and hairdryer
- Max: 2 adults and 1 child up to 11.99 years

------------------------------------------------

  Доплати:

  • Дете до 1,99 години - бесплатно и не добиваат услуги

  • Деца на возраст од 2 до 11,99 години во Signature или Superior Twin соба или деца на возраст од 2-11,99 години во семејна соба со 2 возрасни кои плаќаат целосна цена: Доплата за прво и/или второ дете 20,00 евра на HB

  • Деца 2–11,99 Signature или Superior Twin соба или деца 2-11.99 во Фамилијарна соба со 2 возрасни кои плаќаат целосно: Доплата за Прва и/или за периодот 17.12.2022 - 23.12.2022 и 11.03.2023 - 09.04.2023 кога цената е 15,0 евра; Деца на возраст од 0 до 11,99 години во Signature или Superior Twin соба, или деца на возраст од 0-11,99 години во Семејна соба со 1 возрасен полна цена: Доплата за секое дете 20,00 евра на HB; возрасното лице плаќа како ЕДИНСТВЕНА соба

  • Деца 0 – 11,99 во Signature или Superior Twin соба, или деца од 0-11,99 во Семејна соба со 1 возрасно лице кое плаќа целосно: Доплата за секое дете за периодот 17.12.2022 - 23.12.2022 и 11.03.2023 - 09.04.2023 за 15,00 евра на HB; возрасното лице плаќа како ЕДИНСТВЕНА соба

  • Дете од 2 до 11,99 години, со 2 возрасни лица во делукс апартман: се доплаќаат 20,00 евра по дете на HB кога се со 2 или повеќе лица

  • Дете од 2 до 11,99 години, со 2 возрасни лица во делукс апартман: се доплаќа 15,00 евра по дете на HB за периодот 17.12.2022 - 23.12.2022 и 11.03.2023 - 09.04.2023 кога се наплаќа 2 или повеќе лица

  • Трето возрасно лице во делукс апартман: според табелата погоре; третото возрасно лице може да се смести на софата во дневната соба. Откако троседот ќе биде поставен како кревет, тој ќе остане таков во текот на целиот престој на гостите.

  • Superior Interconnecting соби: пресметано како за 2 Superior Twin соби; примери: 2 возрасни + 2 деца. 0-11,99 години во 2 Superior Twin соби меѓусебно поврзани: секоја соба се наплаќа како 1 SGL + 20,00 EUR (освен низок период - 15,00 евра за HB); 3 возрасни + 1 дете 0-11,99 плаќаат 1 Twin за 2 возрасни + 1 SGL + 20,00 EUR (освен низок период - 15,00 евра на HB)

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1
Веднаш до Вардар Мебел
1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228
T. +389 2 3139 229
M. +389 71 340 528
M. +389 72 220 528
M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk
events@goldentour.com.mk
bottom of page