top of page

REGNUM APART HOTEL 5* - BANSKO

Early bookings (ЕВ ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ):

20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2023 и платени 20% до 15.11.2022, остатокот до една недела пред патување.

15 % Попуст за резервации направени до 20.11.2023 и платени 20% до 30.11.2023, остатокот до една недела пред патување
   

ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ:

6=7, 9=10, 12=14 НЕ важат само за период 27.12.2023-03.01.2024

Дополнителните попусти важат за резервации направени од 21.11.2023 па натаму!

Дополнителните попусти НЕ важат за доплатите споментати подолу под табелата!

Дополнителните попусти НЕ можат да се комбинираат со попустите на Early Booking!

Бесплатно ноќевање е од поевтиниот период!

НАПОМЕНИ:

Минимум престој 4 ноќевања за период 27.12.2023 - 03.01.2024

Минимум престој 3 ноќевања за периодот 22.12.2023 - 26.12.2023 и 25.01.2024 - 25.02.2024

Минимум престој 2 ноќевања сите останати периоди за време на викендите

*Дополнителните попусти НЕ можат да се комбинираат со попустите на Early Booking!

Цените се изразени во евра, ноќевање со вклучен појадок. Плаќањето е исклучиво во денари, по курс 1 еур=61,8 мкд.

Цената вклучува:

Бесплатно користење на внатрешен базен, финска сауна, парна бања, џакузи, амам, соба за релаксација, фитнес.

Бесплатно користење на два џакузи базени (секое од нив се користи со закажување, во зависност од капацитетот)

Бесплатно користење на ски соба за чување ски опрема.

Бесплатно WiFI и сеф во апартманите. 

Детско катче, анимација за деца од 4 до 14 години, се закажува на рецепција.

Бесплатен превоз до гондола, се закажува на рецепција.

Надворешен паркинг.

Во цените е вклучена туристичка такса и ДДВ.

Максимална пополнетост:

Executive Suite /или со поглед на планина - 2 возрасни

Executive Deluxe Suite / или со поглед на планина - 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Гранд апартман /или со поглед на планина - максимум 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни

Кралски апартман - 4 возрасни

 

Доплати:

 • Вечера - 25€ за возрасен од ден и 15€ за дете од 7-12.99 години од ден.

 • Доплата за Suite со тераса - 5€ од ден.

 • Божиќна вечера – /задолжителна/ 45 евра по возрасен; / 30 ЕУР – по дете од 12 до 16 години (вклучено); / 25 ЕУР по дете од 6 до 11 години (вклучено) , / 15 евра по дете од 3 до 5,99 години (вкл.)

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ Главен ресторан „РЕГНУМ“ – 110 евра по возрасен; / 55 ЕУР – по дете од 12 до 16 год. (вклучено); / 35 ЕУР по дете 6 до 11 год (вклучено) / 20 ЕУР по дете 3 до 5,99 год (вклучено) 

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ ,,Сала БОСФОР“ – 160 евра по возрасен; / 85 ЕУР – по дете од 12 до 16 год. (вклучено); / 45 ЕУР по дете од 6 до 11 год. (вклучено). 25 евра по дете од 3 до 5,99 г. (вклучено) 

Посета на Regnum Thermal Bath - 10€ за возрасен по посета

и 5€ за дете 4-11.99 години од посета. Во случај на 5+ ноќевања – Бесплатно користење на Regnum Banya Thermal комплексот.

Вклучува 2 надворешни базени со минерална вода, надворешно џакузи, сауна, парна бања и повратен трансфер со закажување на рецепција.

Попусти:

 • Прво дете до 6.99 години со 1 возрасен - се наплатува како еднокреветна соба.

 • 1 возрасен со 2 деца од 0 до 6.99 години - се наплатува како двокреветна соба

 • 1 дете од 7 до 12.99 години(на нормално легло) со 1 возрасен - се наплатува како двокреветна соба.

 • 1 возрасен со 2 деца од 7 до 12.99 години - се наплатува како двокреветна соба + трошоци за дете по табелата.

 • Не е дозволено сместување за 1 лице во Grand Suite, Grand Suite со планински поглед и King апартман

 • Детско креветче може да се смести во сите типови на соби. Не е потребно дополнително плаќање

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page