top of page

HOTEL PARK GOLDEN VIEW - OHRID

Парк Голден Вју  е Хотел кој се наоѓа на самата обала на Охридското езеро. Располагаме со 39 соби, секоја со сопствена тераса и прекрасен поглед на нашето најголемо богатство Охридското езеро и Националниот парк Галичица. Секоја од собите располага со модерен и луксузен инвертар, сопствена бања, минибар, смарт ТВ, телефон, фен и бежичен интернет. Стандарната услуга која што ја нудиме во склоп на цената е ноќевање со доручек. Покрај тоа нудиме и услуга на база полупансион и полнпансион. Исто така располагаме со прекрасен ресторан во кој нудиме прекрасна атмосфера и превкусно зготвени специјалитети од страна на нашиот врвен Шеф. Располагаме и со своја плажа, на која нашите гости можат да уживаат во долгите летни денови. Нашиот хотел на располагање ви нуди и бесплатен паркинг.

Типови на соби со кои што располагаме:

  • 22 Стандардни соби

  • 13 Апартмани ( со две соби)

  • 3 Џуниор Апартмани

  • 1 Апартман со поглед на базен (со кујна)

 

Во склоп на хотелот  се наоѓа “EGOIST BEACH BAR”  со најубавиот поглед  на градот.

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок

Туристичка такса и ДДВ 

Попусти и доплати:

Доплата за оброк ( ручек/вечера) – 10 евра по особа

За деца од 5-9 години, се наплаќа 50% од цената

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page