top of page

MURITE CLUB HOTEL 4* - BANSKO AREA

MURITE Park Hotel се состои од 3 тематски згради кои носат прекрасни имиња на егзотични цвеќиња – АЗАЛИЈА, ОРХИДЕA и ЈАСМИН. Хотелот има извонредна архитектура и прекрасен ентериер.

 

Се наоѓа во местото Разлог на само 10 минути од Банско, сместен во едно од најживописните краишта на Бугарија – Разлошката долина, хотелот MURITE Park ќе ве пречека со совршени услови за рекреација и спорт во секоја сезона за да ви понуди свежина. Во летните горештини и удобност во снежните зимски денови. Уникатниот поглед на Пирин планина, чистиот планински воздух, безбројните кривулести патеки под древните ѕидини, белината на снегот, мирисот на тревата – ова е нашата постојана инспирација. Разлошката долина е уникатно природно место во Бугарија, сместено помеѓу трите најубави бугарски планини – Рила, Пирин и Родопи. Станува збор за планини во југозападниот дел на земјата со сосема поинаков карактер. Додека Рила и Пирин – две од највисоките и најтешките планини на Балканот со речиси 3000 m надморска височина – имаат чисто алпски изглед, Родопите јужно од нив маѓепсуваат со пријатно заоблени форми и изразено влијание на јужниот ветер од Егеј.

Early bookings (ЕВ ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ):

 

15 % Попуст за резервации направени до 15.10.2023 и платени 50% до 30.11.2023
10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2023 и платени 50% до 30.11.2023

Дополнителни попусти:

6=7, 12=14 валидно за престој во период 01.12.2023 - 21.12.2023 и 14.01.2024 - 27.01.2024 и 04.03.2024 - 15.04.2024!
 


* Допол.попуст се комбинираат со попустот за рани резервации!

MURITE CLUB - ORCHIDEA AND AZALIA BUILDING

Цените се изразени во евра по лице, ноќевање со појадок и вечера.

Плаќањето е исклучиво во денари, по курс 1 еур=61,8мкд!

Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна и џакузи.

WiFi на рецепција, клуб за деца

Бесплатен превоз до гондола, се закажува на рецепција.

Во цените е вклучена туристичка такса и ДДВ.

Доплата за All Inclusive - 15€ за возрасен/ден, 7€ за дете 6-13.99 години/ден

Намалувања:

Деца до 5.99 години - бесплатно.

Дете од 5 - 13.99 години на стандардно легло - 50% попуст (во двокреветна соба)

Прво дете од 5 - 13.99 години на дополнително легло - бесплатно

Второ дете од 5 - 13.99 години на дополнително легло - 50% попуст.

Возрасен на дополнително легло - 50% попуст.

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page