top of page

VILA MILMARI

***Апартмански комплекс се приватни апартмани дел од  големиот ресорт Milmari Resorts 3+*, се наоѓа во Викенд населба на само 7 километри од центарот на Копаоник. Во сама близина се наоѓа Ски бус  постојка за до жичарата, ресторанот Бела Виста и мини маркети. Апартманите се опремени со сопствена кујна и тоалет. Некои од апартманите располагаат и со тераси. Во самиот комплекс има ресторан во кој може да седнете и да уживате во некој од традиционалните специјалитетите. Доколку сакате да ги користите СПА услугите од Milmari Resorts 3+* имате опција со доплата на лице место 1.400 динари од ден.

Цените се изразени во евра по лице за 3 ноќевања (наем) и превоз до Копаоник.

*УСЛОВИ ЗА ДЕЦА**

– Дете до 3 години доколку не користи кревет во собата, патува бесплатно.

– Дете до 11,99 години на 50% попуст.

- Трето и Четврто лице во иста соба плаќаат по 109 евра.

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден

– Патничко осигурување

 

Kопаоник – Ski pass цени 2021/2022

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 29 евра

Дводневна карта: 55 евра

Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

Дневна карта: 21 евра

Дводневна карта: 38 евра

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Дете до 3 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно.
– Дете до 11,99 години плаќаат 50% од сумата.
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот.
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест.

– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост.
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници.
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page