top of page

METROPOL LAKE RESORT - OHRID

Опкружен од борова шума Комплексот нуди тивко место, прибежиште за туристите, сенка и ладовина во текот на жешките летни денови и волшебен поглед кон езерото. Во негов склоп се наоѓаат хотелите Метропол, Белви. Хотелот Метропол беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архитектура што го одделува од сите други конвенционални хотели. Хотелот Белви е отворен во 1989 година, со спроведено комплетно реновирање во 2018 година. 

Hotel Bellevue 4*
Hotel Metropol 4*

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА, НА ДЕН СО ВКЛУЧЕНА ТУРИСТИЧКА ТАКСА И ДДВ.

 

Во цената не е вклучено:

Користењето на лежалките на плажа

       Цените важат за минимум престој од 2 ноќевања;

За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5 евра;

За престој од 6 и повеќе ноќевања, одобруваме попуст од 10%

Гаранција за соба со поглед кон езеро, се доплаќа +5 евра по соба од ноќ.

Политика за деца:

1 Дете до 6 г. без сопствен кревет – бесплатно;

1 Дете до 06 -10 г. кoристи кревет и добива 50 % попуст

За период од 23/07-08/08/2021 не важат горенаведените цени, цена за двокреветна соба за овој период е 66 евра за ноќевање со појадок, односно 74 евра за полу пансион!

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page