top of page

ВИЛА КОРАЛИ - Лаганас

Вила Корали се наоѓа на идеална локација во Лаганас, на околу 50м од плажата и на 2 минути пешачење од главната улица и сите случувања. Во близина на вилата има маркет, како и барови на плажата. Вилата е поделена на 2 блока кои имаат посебни влезови. Има двокреветни, трокеветни и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат кујна со решо и фрижидер, како и можност за изнајмување на клима, додека користење на сеф е вклучено во понудата.

Понудата е по лице за 9 ноќевања и автобуски превоз.

Доплата во автобус за траект 25€ по лице.

На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
    • 9 ноќевања во една вила Корали.
    • Автобуски превоз на дадената релација.
    • Туристички придружник за време на патувањето.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
    • Задолжителна доплата за траект 25€ по лице (повратен) се плаќа во автобус.
    • Задолжително патничко осигурување.
    • Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус).

НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили и автобуски превоз.
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25€ по лице – се плаќа во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка или на трансакциска сметка.
• За еднокреветна соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20€ само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10€ (освен првите две).
• Доплата за клима 5€ од ден по желба.
• Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите.


ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:
    • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен.
    • Дете од 3 до 12 години плаќаат 50% од сумата доколку се сместени со две возрасни лица.


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ: Тргнување во Скопје во вечерните часови. Следува возење и попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Килини од каде се качуваме на траект до Лаганас. Сместување во апартманите. За време на престојот на Закинтос ќе има организирани програми: посети на најубавите плажи, ноќни забави, посета на пештери и крстарења. Последниот ден од престојот во најавено време одјавување од апармтаните и враќање во Македонија.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page