top of page
1/7

ВИЛА JK Village - Полихроно

Вила JK Village ex Asemina се наоѓа во стариот дел на Полихроно во близина на центарот на ова туристичко место.
Вилата е оддалечена од плажа на 400 м. Во близина на објектот има јавен паркинг. Овој објект има трокреветни студиа, апартмани со една спална за три и четири лица и истите се респоредени на високо приземје и прв кат, опремени со мини кујна, телевизор, клима и безжилен интернет.

-15% попуст за резервации направени и платени до 31.01.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 61,8 денари.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Полихроно чини:

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики секоја НЕДЕЛА:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице

  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице

  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

  • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице

  • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

  • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице

  • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

  • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

  • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко) време        македонско време           летовалиште

         15:00                                       14:00                            Калитеа

         14:45                                       14:00                          Полихроно

         14:30                                       13:30                           Ханиоти

         14:15                                       13:15                         Пефкохори

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Важат Општите услови на Т.А. Голден Тур.

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел во Дебар Маало
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528 | +389 72 311 222 | +389 72 220 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page