top of page

INTERHOTEL 4* - Sandanski

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и

успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ДО 30.12.2022 (НЕ ВАЖАТ ЗА НОВА ГОДИНА И ПРАЗНИЦИТЕ)

Дополнителни услови за сместување во СОБА :

                                                                  BB(нед-чет)     HB(нед-чет)    BB(пет-саб)    HB(пет-сабота)

                                   Дете до 3.99 год.                                /                           /                          /                          /

                 Дете од 4-11.99 год. на редовно легло            /                            /                        9€                        9€        
           Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло      14€                       16€                     23€                     25€         

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ:
 

 • Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C

 • Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C

 • Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,

 • Сауна,Парна бања,Фитнес сала,

 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот,

 • 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,

 • Кафе скаткарница,Лоби бар,Бар до базенот,Игротека за деца,Продавница/бутик,Салон за убавина,Фризерски салон,Паркинг.

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)

 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар

 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)

 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,

 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С

 • Лежалка и пешкир покрај базените

 • Безжичен интернет во целиот хотел

 • Паркинг

 • Сеф на рецепција

 • Детско катче со аниматор

 • Туристичка такса

 

НАПОМЕНА!

 • Хотелот не прима домашни миленици

 • Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 61,80 мкд

 • СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

 • Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

 • Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

Интерхотел 4* Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.


Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….
Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.
Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и голема тераса.


Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.


Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна со јадења од стари рецепти со локални вина.


Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.


Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овој хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.
Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.


На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација. За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.


За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.


Уште еднаш - Хотелот нуди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, конгрес, семинар или работилница.

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А. ГОЛДЕН ТУР

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page