top of page

Apart Hotel and Spa Zoned 4* - Kopaonik

Apart & Spa Zoned се наоѓа во неверојатно убавата и нежна природа на Копаоник, на надморска височина од 1470 m. Се наоѓа на влезот во Викенд населбата, при доаѓањето од правец на Националниот парк, на само неколку километри од центарот на Копаоник и на 1 км од најблиската ски патека Сунчана долина.

Почнува со работа во 2011 година, кога беше отворена првата зграда како прво крило, која нуди 85 апартмани, рецепција, a la carte ресторан, ресторан пансион, ВИП Спа центар, мини теретана, детска игротека, конференциска сала и паркинг.

Во 2021 година се отвара второто крило-втора зграда, која нуди 80 апартмани, Спа и велнес со бесконечен базен, био сауна, финска сауна, солена соба, турска бања, соба за релаксација со неколку тепидариуми и џакузи на отворена тераса.

Двете крила се опремени и изградени од најквалитетни материјали, во духот на планинско-модерен стил. Тие се поврзани со топол тунел, така што гостите можат да уживаат во објектите на двете крила.

Цените се изразени во евра по лице по ноќевањe

1 ЕУР = 61,8 МКД

Начин на резервација и плаќање: 30% уплата при резервација во денарска противвредност, а остатокот најдоцна до 15 дена пред патување

*Специјална понуда за 7 ноќевања - попуст 15% 

*Специјална понуда за 5,6 ноќевања - попуст 10 % 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера 
- Користење на базенот и wellness центарот
- Ски депо
- Надворешен паркинг(ограничен капацитет)

-Превоз од хотелот до Конаци наутро (8:30-11:00) и навечер назад (15:00-17:00) на секој половина час
- Wi-Fi низ цел објект

Попусти:

Деца до 3.99 год. - бесплатно со 2 родители

Прво дете 4-11.99 год. со 2 родители - 60% попуст од редовната цена

Второ/трето дете 4-11.99 год. со 2 родители - 70% попуст од редовната цена

Отказ на резервација:

-до 15 дена пред патување - без пенали

-од 15-5 дена пред патување - 30% се задржува од целата сума

-од 5-2 дена пред патување - 60% се задржува од целата сума

Цената не вклучува:

-Туристичка такса (возрасни 120 РСД на ден / деца од 7-15 години 60 РСД на ден)

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page