top of page

HOTEL SLATINA 4* - VRNJACHKA BANJA

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград. Хотел Слатина 4* е лоциран во Врњачка Бања на 3.7 км од мостот на љубовта. Во склоп на хотелот има ресторан, приватен парткин , надворешен базен ( сезонски) фитнес центар, детски клуб и wi-fi на цената територија. Хотелот располага и со велнес центар ( внатрешен базен, хамам, солена соба, финска, инфраред сауна, турско купатило, релакс столици, тепидариум, џакузи). Сите соби имат приватна бања, мини бар ,Тв, клима и просторија за седење

Цените вклучуваат: влез во wellness centar и користење на основните содржини. Исто така може да се користат детските игралишта.

Цените се дадени по соба на ден во евра, плаќањето е во денари 1 еур=61,8 мкд

Во цената е вклучено користењето на спа центарот и детскиот центар.

Доплати и попусти:

– Доплата за дополнително легло за возрасен 33 евра на ден на база на ноќевање со појадок, 37 евра на база на полупансион.
– Доплатата за деца 7-11.99 е 18 евра на ден на база на ноќевање со појадок, 21 евра на база на полупансион.
– Деца до 6,99 г. се сместуваат бесплатно
– Доплата за вечера за возрасен 10 евр. Деца 7-11,99 5 евра на ден.
– Туристичката такса не е вклучена во цената и истат изнесува 1,5 евро по лице на ден – исклучок деца до 6,99 не плаќаат.
– Доколку во една соба се сместат 1 возрасно лице и 1 дете до 6,99, ќе биде наплатено како еднокреветна соба.
 

Напомени:

-При резервација е задолжителна уплата од 30% од сумата, по потврда во рок од 3 дена се уплаќа целосно према хотел

-Отказ на резервација е можен до 7 дена до пред одење. Доколку се откаже подоцна, се скрати престојот или воошто не се пријавите во хотелот, уплатените средства се нерефунтабилни.

-Рефунтабилни резервации со отказ се само оние кои се откажани поради ненадејна болест,смрт во поблиската фамилија, природна катастрофа, со приложан соодветен документ како доказ.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page