top of page

HOTEL OLYMP 4* - Zlatibor

ХОТЕЛ ОЛИМП МЕСТО НА КОЈ НИ БОГИТЕ НЕ МОЖАТ ДА МУ ОДОЛЕАТ

Дојдете да се разгалите, уживате и предадете се на шармот на Хотел Олимп на Златибор! Дозволете ни да ви покажеме како изгледа вистинското гостопримство.
Удобни соби, во кои дури и луѓе високи два метри се чувствуваат удобно, се дел од понудата. Освежете ја вашата енергија за нови предизвици во Велнес и СПА центарот.

ОЛИМП НА РАКА

Од влезната врата сте на Олимп!
Хотел Олимп се наоѓа на 230 км од Белград, веднаш до главниот пат Белград-Подгорица-Јадран.
Благодарение на добрата локација, ги собира најголемите спортски и забавни имиња од нашите простори. Редовни гости на хотел „Олимпип“ се кошаркарските екипи на Србија и земјите од регионот.
Се подготвуваат за нови освојувања бидејќи им одговара удобноста на хотелот, услугата на домаќините и климата на Златибор.

Бевме домаќини на најголемите имиња од српскиот и регионалниот спорт: Душан Ивковиќ, Жељко Обрадовиќ, Марина Маљковиќ. Ова се само дел од познатите имиња. Редовен гостин е најголемата ѕвезда на забавната музика, Здравко Чолиќ.

ПОПУСТ 1: 10% ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НА 3 ИЛИ ПОВЕЌЕ НОЌИ НА ЦЕНИТЕ ОД ТАБЕЛАТА

ПОПУСТ 2: 15% ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НА 5 ИЛИ ПОВЕЌЕ НОЌИ НА ЦЕНИТЕ ОД ТАБЕЛАТА

Цените се изразени во евра по лице за 1 ноќевањe со вклучен појадок и вечера.

Неограничено користење на СПА и Велнес центарот и Wi-Fi

Check in: 14.00

Check out: 12.00

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

– Деца до 7 год. - бесплатно.

– Деца 7-11.99 год. - доплата 25 по ноќ

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден, за деца од 7 - 14.99 год. 0.60€, за деца до 6 години бесплатно.

– Патничко осигурување (може да се извади во нашата агенција) 

НАЧИН НА УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА:

При резервација да се изврши уплата од 30% во рок од 3 дена и остатокот 15 дена пред поаѓање!

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page