top of page

HOTEL FONTANA 4* - VRNJACHKA BANJA

ХОТЕЛ „ФОНТАНА“,
НА КРСТОСНИЦА СО ПРИРОДАТА И ЉУБОВТА

 

Хотел „Фонтана“ е единствениот хотел во Врњачка Бања на раскрсницата на љубовта и природата. Веднаш до паркот кој зафаќа 60 ха уреден простор, а од другата страна 68 скалила до познатиот „Мост на љубовта“ и Шеталиштето.

Со својата угостителска традиција долга повеќе од 55 години, тоа е најпопуларното место долги години и има доверба од многумина. Во 2019 година хотелот беше целосно реновиран и денес располага со вкупно 212 сместувачки единици, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед на Централниот парк Врњачки. Редизајнираните апартмани со слатки имиња и топли бои обезбедуваат спој на историјата и модерното време, а таму престојувале и актери, уметници и писатели. Апартманите се пространи и модерно опремени, и овозможуваат удобност и удобност. При реновирање на хотелот се погриживме за вашата удобност, но сакаме да ви понудиме повеќе од пријатно сместување. Ви нудиме искуства кои ќе ги паметите.

Започнете го вашиот одмор со дневен весник и утринско кафе или свеж овошен коктел во модерниот лоби бар или на отворената тераса со чврчорење на птиците. Лоби барот е и омилено место за дружење, лесен оброк или чаша вино.

Хотелот „Фонтана“ е категоризиран со четири ѕвезди, според меѓународни стандарди, прилагоден на желбите и потребите на семејството. Можеме да се пофалиме и со нашите вработени, кои оставаат посебен впечаток со својата професионалност и љубезност, а кои сакаме да и ги одземе на Врњачка Бања. Тајната на нашиот долгорочен успех е одличното сместување, но и совршената услуга. Изграден во 1965 година, Хотел Фонтана е првиот модерен хотел од висока категорија во Врњачка Бања. Проширен, реновиран и дополнително адаптиран во 1975 година, хотелот ги следеше променливите трендови и ги исполни барањата на современите туристи.
По успешната приватизација во мај 2017 година, во тек е реконструкција и доградба на самата зграда. Иако блеска со нов сјај, хотел Фонтана ги задржа старите традиционални вредности: квалитетна услуга, долгогодишна традиција и фантастична локација.

*Цените се изразени по лице од ноќевање во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

 

Цената вклучува:

Ноќевање со појадок

Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
Неограничено користење на отворените базени.
Бесплатен интернет

 

Доплата

Доплата за вечера е 10 еур по лице по оброк

Доплата за паркинг е 4,5 еур на ден по возило
Туристичка такса 1 евро по лице на ден, осигурување 0,40еур по лице на ден, се плаќа на лице место
 

Услови за престој на деца

Деца до 7 години бесплатно на заеднички кревет
Од 7-12 год плаќаат: 50% од сумата за возрасен на заеднички кревет

 

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page