top of page

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* - Banya, Bansko

Новиот дом на минералните води Hot Springs Medical & Spa Hotel се наоѓа во Banya Spa Resort. Во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопи) во прекрасната Разлошка вдлабнатина до најголемиот ски-центар на Балканскиот Полуостров – Банско. Чисти минерални извори познати со векови Локалните легенди сè уште ја раскажуваат приказната за римските легионери кои по жестоки битки дошле овде да си ја вратат силата со помош на терапевтската минерална вода. Денеска со гордост ја продолжуваме вековната традиција.

Одмор Пакет - За резервации на 5 или повеќе ноќи, гостите добиваат 15% попуст на цените од табелата
Пакет -10% - За резервации на 3 или 4 ноќи, гостите добиваат 10% попуст на цените од табелата

ПРОМО ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2023 СО 5% ПОПУСТ ОД ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА!

Цените се по соба за полупансион (доручек + вечера). Минимум 2 ноќи.
Цените се дадени во €, плаќање се врши во денарска противвредност по курс 1 € = 61,8 денари;
Цените НЕ се важечки при национални и интернационални празници;
Хотелот го задржува правото за промена на цената, условите и промотивните пакети во текот на годината;


Доплати:
Дете од 0 до 5.99 години на редовно легло - бесплатно;
Дете од 0 до 5.99 години на дополнително легло - бесплатно;
Прво дете од 6 до 11.99 години на дополнително легло - доплата од 30 € на ден;
Второ дете од 6 до 11.99 години на дополнително легло - доплата од 20 € на ден;
Прв / Возрасен / Дете 12+ на дополнително легло - доплата од 40 € на ден;
Втор / Возрасен / Дете 12+ на дополнително легло - доплата од 30 € на ден;


Во цената е вклучено:
Внатрешен и надворешен базен, хамам, парна бања, солена соба, финска сауна, био сауна, ледена фонтана, тепидариум, лакониум; Фитнес сала, паркинг, Wi - Fi;


Во цената не е вклучено:
Патничко осигурување;
Индивидуални трошоци во и надвор од хотелот и услуги со доплата;

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page