top of page

HOTEL FRIENDS 3* - BANSKO

Early booking попусти:

20% попуст за сите резервации направени до 31.10.2023 и уплатени до 10.11.2023

*Попустите на EB НЕ важат за Доплатите наведени под табелата!

Дополнителни попусти:

6=7 12=14, 18=21 валидни за престој во период 01.12.2023 - 31.03.2024

Не важат за период 29.12.2023-03.01.2024

*Дополнителните попусти важат по истекот на ЕВ попустите!

*Дополнителните попусти може да се комбинираат со попустите на EB!

FRIENDS Main building 3* 

Цените се изразени во евра.

 

Цената вклучува:

1 ноќевање по лице со појадок или појадок и вечера

Бесплатно користење на парна бања, сауна, џакузи, зона за релаксација, Детско катче, Wi-Fi

Хотелско осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Минимум престој 4 ноќевања за период 29.12.2023 - 03.01.2024

Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд за периодите 04.01.2024 - 10.01.2024 и 22.01.2024 - 08.03.2024

 

Максимална пополнетост:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2+2 деца или 3 лица

Студио, Апартман - 2+1 лице или 2+2 деца

Апартман Делукс - 4 + 1 лице

Доплати:

Новогодишна вечера во Механа - 85,00 евра за возрасен и 44,00 евра по дете 4 - 11,99 г.

Новогодишна вечера во Лоби - 68,00 евра по возрасен и 39,00 евра по дете 4 - 11,99 г.

Новогодишна вечера за дете од 2 до 3,99 г - 14,00 евра по дете, доколку сака порција и седиште

Божиќна вечера на 25.12.2023 година во Механа / по избор /  - 50,00 евра за возрасен

и 22,00 евра по дете 6 - 11,99 г.

Lunch box - 7,00 евра по лице и 3,50 евра по дете 2 - 11,99 г.

Дрва за камини во становите - 18,00 евра

Деца од 2-5,99 г. плаќа 10,00 евра за новофодишна вечера во случај да сакаат да имаат оброк

 

Намалувања:

Дете до 5,99 год. на дополнително легло со 2 возрасни - бесплатно

Дете до 5,99 год. со 1 возрасен - цена за Еднокреветна соба

Прво дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни лица во двокреветна соба - бесплатно

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во STU/APP на BB - 14,00 евра на ден

Дете од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни во STU/APP на HB - 17,50 евра на ден

Возрасен на дополнително легло со 2 возрасни во STU/APP на BB - 25,00 евра на ден

Возрасен на дополнително легло со 2 возрасни во STU/APP на HB - 19,00 евра на ден

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page