top of page

VILLA LANA - SUTOMORE

Вила Лана се наоѓа во мирниот дел на Сутоморе и на 300 метри од плажата. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби кои се комплетно опремени со мини кујни, интернет, ТВ, тераса и тоалет, како и клима со доплата. За вашиот престој да биде уште попријатен вилата располага со прекрасен двор и зеленило. Во секоја соба има по еден пешкир по лице, кои се на услуга за време на престојот, додека пак за хигиената во собите се грижите самите. Чек ин во собите е после 14часот, додека напуштањето е во 09ч наутро.

 НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени за наем на соба за 7ноќевања/8 дена

 • Цена за повратен билет за возрасен 40 евра

 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

 • Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.

 • Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)

 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

 • За хигиената на собите се грижат гостите

 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

 • Се патува преку граничниот премин Ќафасан

 • Не е потребен PCR тест за влез во Албанија

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page