top of page

ВИЛА ЕЛИНА - Скала Потамија

На сама плажа, вила Елина располага студија - 2 единечни легла + 2 дополнителни легла (фотелја на растегнување), опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата). Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:
20% Попуст за резервации направени до 31.01.20 за престој во период 15.05-05.06

15% Попуст за резервации направени до 31.01.20 за престој во период 05.06-19.06

10% Попуст за резервации направени до 31.01.20 за престој во период 19.06-до крајот на сезоната

* за резервации со early booking потребно е уплата 100% до 05.02.2020

Цената вклучува:
7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
Користење на Wi-Fi - БЕСПЛАТНО;
Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во студиото);
Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости;
Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 9 часот наутро;
Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.


Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот.

Доплата за користење клима уред - 5€ по соба/ден.
Превоз.
Патничко осигурување.


Напомена за попусти:
Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.


Доплатa за превоз:
Скопје 55€; Штип 60€; Битола 60€; Велес 55 €; Радовиш 60€; Прилеп 60€; Неготино 55€; Струмица 60€; Струга 60€; Удово 55€; Охрид 60€; Граничен премин 55€.


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page