top of page

Despotiko Apartment Hotel & Suites 3*

Локација и содржина: Хотелот е лоциран на една од најубавите и најдолгите плажи на Халкидики - Тристиника.

Прекрасна природа, медитеранска вегетација и бел песок искомбинирани со сино море што дава посебен шарм на хотелот. Хотелскиот комплекс се состои од 3 пониски згради со 35 сместувачки единици на имот од 15000m2 и располага со ресторан, таверна, бар покрај базенот и бар на плажа, детски базен, детско игралиште, биљард, пинг понг, шах, одбојка на плажа, лежалки и чадори на плажа и покрај базен, паркинг, мало надворешно кино, WiFi, факс, фотокопир, рент а кар.

Услуга: Half Board (шведска маса).

Соби: Вкупно 35 опремени со клима, ТВ, телефон, сеф, производи за лична хигиена, фен, мал фрижидер, мини кујна и тераса со столчиња.

Забелешки:

  • Лежалките се бесплатни во текот на цела сезона за гостите и вклучува по 1 чадор и 2 лежалки по соба и 1 пијалок од бич барот по лице (сок, нескафе, вода).

  • При check-in од гостите се бараат податоци од кредитна картичка како гаранција за собата и мини барот. Доколку гостите не располагаат со кредитна картичка се должни да го известат хотелот при резервација и ќе им биде побаран повратен депозит во евра.

  • Рецепцијата е отворена од 08:00 - 00:00ч.

  • Хотелот дозволува престој на мали и тивки миленици.

Website: https://www.hoteldespotiko.gr/

ПОПУСТ 10% ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА ПОЛУ ПАНСИОН.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

При резервација се уплаќа 50% од аранжманот, остатокот најдоцна до 30 дена пред почетокот на патувањето.

Во цените не е вклучена такса за престој од 1.5€ дневно/соба. Плаќањето се врши на рецепција.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕ:

1 ден: Влез во соба по 15 часот.

2 ден до последен ден: Слободно време за одмор и индивидуални активности.

Последен ден: Напуштање на соба до 11 часот.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување во хотел на база Half Board.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (инфо во агенција).

Индивидуални трошоци на патникот.

Превоз до хотелот.

Такса за престој во Грција (се плаќа директно во хотелот).

Од 01/01/2018 во Грција се врши задолжителна такса за престој што се наплатува по соба.

Приватно сместување и хотели со 1* и 2* - 0,5€ дневно; Хотели 3* - 1,5€ дневно; Хотели 4*- 3€ дневно; Хотели 5*- 4€ дневно

НАПОМЕНИ:

- Патниците сами се пријавуваат на рецепција и се сместуваат во соба со припејд ваучер од агенција.

- За распоредот на собите одлучува хотелиерот по пристигнување на гостите на рецепција.

- Late arrival (доцна пристигнување) е можно само со претходна најава во агенција. Хотелите ги чуваат собите до 18 часот по локално време и по тоа имаат право да ја издадат собата доколку не е поинаку најавено.

- Dress code (правила на облекување) е задолжителен за време на оброците во сите хотели од 3* до 5*.

- Описите на сместувачките капацитети како и фотографиите се од информативен карактер. За евентуално отстапување и квалитетот на услугите во сместувачките објекти агенцијата не сноси одговорност.

- Сите патници државјани на Република Македонија кои поседуваат биометриски пасоши, со валидност минимум 3 месеци од денот на враќање, можат да патуваат во Грција без виза.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page