top of page
1/5

Villa Lina - Metamorfosis

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 70 м. од песочната плажа.
Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана пред 2 години.
Сите студија и апартмани се опремени со: кујна (со прибор за онолку лица според број на легла, фржидер со комора, шпорет со фурна, електрично ѓезве), тоалет со туш када и фен, клима (бесплатно), телевизор (4 македонски канали) бесплатен безжичен интернет, гардеробер, терасии со тенди за сонце и масичка со столчиња.

70 метри од прекрасна песочна плажа.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќвања во студио или апартман

  • Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Превоз

  • Патничко осигурување- задолжително е да се има

  • Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;

  • Неспомнати услуги

  • Личен трошок на патникот

 

Услови за рана резервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот;
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

Резервации и плаќање:
За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти:
За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
Попустите не се комбинираат, не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
На промо цените нема попуст, за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;

Напомени:
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;

Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот

Цената само за превоз Скопје-Ситонија-Скопје изнесува:
35 € возрасни
25 € деца од 2 – 12 години
Бесплатно за деца до 2 години (не користи седиште)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 5% попуст на последниот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Важат Општите услови на Т.А. Golden Tour.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел во Дебар Маало
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528 | +389 72 311 222 | +389 72 220 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page