top of page

LUCKY BANSKO APARTHOTEL 5* - BANSKO

Early bookings (EB ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ):
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2022 и платено 100% до 01.12.2022

 

*Попустите на EB НЕ важат за Доплатите кои се наведени подоле под табелата!

*Попустите на ЕB НЕ важат за периодот 27.12.2022 - 02.01.2023!

ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ:

*За престој од 7 и повеќе ноќевања - 15% попуст

*Додатоци НЕ важат за Доплатите кои се наведени подоле под табелата!

*Дополнителни попусти важат за престој во периодот 09.01.2023 - 21.01.2023!

*Додатоци НЕ може да се комбинираат со попусти на EB!

Цените се изразени во евра по лице.
 

Цената вклучува:

1 ноќевање по лице со појадок

Бесплатно користење на БИО базен, солен базен, солена соба, зона за релаксација, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, Бејбиситерка за деца од 3 до 6 год од 08:00 до 22:00 часот, Wi-Fi, Шатл-автобус до Првата станица на ски-лифот Гондола, закажан на рецепција

Хотелско осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Максимална пополнетост:

Студио / Студио Лукс реновирано 2 + 1 дете

Стандарден стан - 2 + 1 лице

Стан Стандард Плус - 2+2/3+1

Стан Лукс Плус - 2+2/3+1

Доплати:

Вечера - 23,00 евра за возрасен на ден и 14,00 евра за дете (4 - 11,99) на ден.

Божиќна вечера /задолжителна/ - 65,00 евра за возрасен и 45,00 евра за дете (4 - 11,99 часот).

Новогодишна Гала вечера во главниот ресторан /задолжителна/ - 150,00 евра за возрасен и 110,00 евра за дете (4 - 11,99 часот).

Новогодишна гала вечера во италијански ресторан /незадолжителна/ - 250 евра за возрасен и 150,00 евра за дете 12 - 15,99 г. и 120,00 евра за дете 4 - 11,99

 Намалувања:
   Едно дете од 0-03.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни или со 4 возрасни во АПП со 2 спални- бесплатно
   Едно дете 4-11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни или со 4 возрасни во АПП Lux со 2 спални-бесплатно на Ноќевање со појадок

   Едно или две деца 0-11.99 на дополнително легло со 2 воз. Во АПП Делукс или АПП Exucutive-Двете деца бесплатно на Ноќевање со појадок
  Трето дете 4-11.99 на дополнително легло со 2 воз. во АПП Делукс или АПП  Exucutive-18 евра НП
  Едно дете 4-11.99 на дополнително легло со 3 воз. во АПП Делукс / Exucutive-бесплатно
  Второ дете 4-11.99 на дополнително легло со 3 воз. во АПП Делукс / Exucutive – 18 евра НП
  Две деца 0-11.99 со 1 воз. во Студио Лукс- секое дете има по 50% попуст-НП
  Трет Возрасен на дополнително легло во АПП Делукс или АПП Exucutive  -40% попуст
  Петто возрасно лице на дополнително легло  во АПП Лукс со 2 спални – 40% попуст

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page