top of page

Kraljevi Chardaci i SPA - Kopaonik

Комплексот Кралеви Чардаци се наоѓа во националниот парк Копаоник, на 1450м надморска височина, првите стази се на 2,5км од неговата локација. Хотелот располага со модерен Спа центар со базен, сауна,  парна бања, Тепидариум, Солена соба, био сауна и масажи со доплата. Хотелот има модерни и комфорни соби кои располагаат со тв, тоалет со бањарки, пешкири и влечки, исто можност за кафе и чај во соба, интернет.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

5% попуст за резервации направени од 16.10-31.10.2021

Цените наведени во ценовник изразени во евра,по лице од ноќевање и се валидни само за 7 ноќевања од Недела до Недела

Aцијата 6+1 (6 ноќевања плаќаш 1 добиваш гратис) 5+2 (5 ноќевања плаќаш 2 добиваш гратис)

Плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1Еур=61.8 Денари.

 

Детска Недела:

 • ГРАТИС престој за две деца во пристуство на две полноплатежни суми, на посебно легло:

 • Дете 0-14,99 години во соба 1/2+1 (цена за возрасни лица – по табела)

 • Деца 0-14,99 години во свит  (цена за возрасни – по табела)

 • Попуст за наем на скијачка опрема за деца во износ од -30%

 • Попуст за часови за скијање за деца во изност од -30% (акцијата се однесува исклучиво за групни часови)

 

Недела со СКИ ПАС:

 • ГРАТИС – шестдневен СКИ Пас за возрасни (акцијата се однесува на седумдневен аранжман)

 • Попуст на изнајмување на ски- опрема за возрасни -30% за комплет (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема)

 

Во цената е вклучено:

 • Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса

 • (Доколку во хотелот престојуват помалку од 30 гости,оброците се служат на база сет-мени)

 • Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на површина од 1500m²

 • затворен базен со димензии 14x6m со jacuzzi(длабочина 1,7m)

 • отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)

 • jacuzzi на отворено, Финска Сауна, Био Сауна (Руска Бања), Арома-Парна Бања, Хамам, Солена Соба, kneipp базен, Тапидариум клупи

 • Дозволен престој за деца НАД 12 години.

 • Неограничено користење на Фитнес Центар

 • Неограничено користење на Пинг-Понг

 • Трансфер до Ски-Стаза 5 пати дневно во текот на работно време на Ски-Центар

 • Користење на Ски-Гардеробер одалечен на 30m од ски-стаза „Мало Езеро” (покрај Ски-Гардеробер се наоѓа голем паркинг кој се дополнително наплаќа)

 • Baby Cot – Гратис (со претходна резервација)

Забава за деца:

 •   Дружење со Дедо Мраз за време на Новогодишњи Празници

 •   Користење на Детско Катче во присуство на родители

 •   Wi-Fi низ хотелски комплекс

 •  Отворен паркинг пред хотелот (ограничен капацитет)

 Light late check out – Одјава до 11h со можност користење простории за пресоблекување и туширање после скијање.

 

Детски  SPA&WELLNESS центар:

•     Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

•     Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со детски атракции

•     Мини-Аква Парк со Тобогани

Опис на сместувачки капацитети:

 • Двокреветна соба 1/2

 • Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,сателитска телевизија и LCD ТВ, телефон,мини-бар,кетал за вода,сеф,WI-Fi.

 • Трокреветна Супериор Соба 1/2+1

 • Купатило (туш,фен,бањарка)француски лежај,гарнитура на развлекување,сателитска телевизија и LCD ТВ,телефон,мини-бар,електричен бокал,сеф,WI-Fi.

 • Апартман за 4 лица или 1/2+2

 • Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,ателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар,електричен бокал за вода или мини-кујна,WI-FI.

 • Апартман за пет лица или 1/2+3

 • Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лезаж и одвоен лежај,сателитска телевизија и 2 LCD ТВ,телефон,сеф,мини-бар со електричен бокал за вода,Wi-FI.

 • Aпартман со камин за шест лица 1/2+4

 • Купатило (туш,фен,бањарка),дневна соба со камин и гарнирута на развлекување,мини кујна со трпезариска маса,две спални соби-една со француски лежај а друга со 2 одвоени легла,кабловка телевизија со LCD ТВ,телефон,сеф,WI-FI

 

Политика на отказ на резервација:

 • До 30 дена пред пристигање – без пенали

 • Од 29 до 15 дена пред пристигање – 20% пенали

 • Од 14 до 8 дена пред пристигање – 40% пенали

 • Од 7 до 1 ден пред пристугање – 60% пенали

 • Не појавување во хотел – 80% пенали

 • Во случај на заболување од ковид 19 на патник или член од потесното семејство и лицата се во самоизолација рефундација на средства во целост, доколку приложи доказ, за позитивен тест.

 • Во случај на затварање на градовите и хотелот, исто се рефундира уплатената сума во целост.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page