top of page

АПАРТМАНИ Joseph Village - Фурка

Joseph Village Apartments е идеално сместување за оние кои сакаат мир и уживање, како и за семејствата.

Апартманите се декорирани со љубов за навистина да се чувствувате како дома.

Посебен акцент е ставен на чистотата и домаќините се грижат за своите гости да имаат одмор за паметење.

Апартманите се комплетно опремени. Сè што треба да понесете е вашето најдобро расположение!

Опис на сместувањето
Joseph Village Apartments се наоѓа во Скала Фуркас на Халкидики. Располага со 7 студија за 2,3 или 4 особи. Има градина, бесплатен сопствен паркинг и бесплатен Wi-Fi. Апартманите вклучуваат клима, комплетно опремена кујна, ТВ со рамен екран, приватен сеф и приватна бања со туш, фен, бесплатни тоалети и крпи. Исто така, ќе најдете микробранова печка, фрижидер, тостер, котел и еспресо машина. Велосипеди и автомобили за изнајмување се достапни дополнително на лице место.

5% Попуст на дадените цени за сите термини за резервации до 30.04.2023!!!

-За потврдена резервација се смета резервација со потпишан договор и уплата од 30%.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА ЕДНО НОЌЕВАЊЕ

ОПШТИ УСЛОВИ

  • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата).

  • За резервација е задолжителна авансна уплата од најмалку 30% од вкупниот износ, а целосна доплата најкасно 15 дена пред патување.

  • До 1 месец пред патување може да се откаже резервацијата без пенали, во спротивно се задржува авансот од 30% доколку се откаже резервацијата помалку од 1 месец пред патување.

  • Во собите е дозволено сместување лица согласно со бројот на легла, односно само лицата кои се наведени на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да одбие сместување на лицата или да побара одреден финансиски надомест.

  • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. За секој кревет има по еден сет постелнина.

  • Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

  • Туристичка такса 0.5 – 1 евро (се плаќа во вилата)

  • Цените се дадени по соба во евра, плаќањето е во денари  (1 € =61.8 ден).

  • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат последниот ден во 09:00 по локално време!

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Дебар Маало веднаш до Вардар Мебел
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page