top of page

Madonna di Campiglio / Kronplatz - Ski 2024 

 MADONNA DI CAMPIGLIO 

Madonna di Campiglio, во регионот Трентино-Алто Адиџе во Италија, е голем ски ресорт со 19 лифтови (5 гондоли, 12 лифтови со столчиња, 2 површински лифтови) што им нуди на скијачите неверојатни 1000 метри вертикално спуштање. Мадона ди Кампиљо има 35 патеки со вкупна должина од 60 километри (38 милји). Madonna di Campiglio е најпогодна за почетници скијачи и сноубордери, но има одреден терен и за стручни и за средни. Има 15 километри (9 милји) крос-кантри ски патеки на Мадона ди Кампиљо. За сноубордерите има теренски парк и полу-цевка. Поголемиот дел од патеките на Madonna di Campiglio се покриени со снег. Најблискиот аеродром е во Верона, но времето за трансфер е 2,5 часа. Најблиската железничка станица до Madonna di Campiglio е во Тренто. Има сместување лоцирано блиску до патеките!

 KRONPLATZ 

Сместен во прекрасната долина Пустертал, Kronplatz многумина го сметаат за зимско одморалиште број еден во Јужен Тирол и е исто така популарна летна дестинација за семејствата, планинарите, велосипедистите и сите оние кои уживаат во културата и релаксацијата во прекрасната околина. Еден ден на падините во Kronplatz навистина нуди сè што можете да посакате на одмор. Оваа моќна планина помеѓу Брунек-Брунико, Сент Вигил-Сан Вигилио и Валдаора-Оланг има 32 најсовремени лифтови кои опслужуваат 120 км патеки за сите способности: почетници, крстосувачи и експерти. Скијачите од средна класа ќе ги ценат широките патеки надолу во долината, додека амбициозните скијачи и сноубордерите можат да ја тестираат својата моќ на Black Five. Тимот на професионални кои работат во одморалиштето гарантира дека посетителите ќе уживаат во одлични услови во текот на целата сезона.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА НА:
info@goldentour.com.mk

или контактирајте не на:

071 340 528 | 072 220 528 | 072 311 222

(телефонските броеви имаат Viber и Whats App)

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page