top of page

GRAND HOTEL TORNIK 5* - Zlatibor

Гранд Хотел Торник, единствениот хотел со 5 ѕвезди на Златибор, е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја искусат оваа дестинација на сосема нов начин. На надморска височина од 1.010 m, каде што се спојуваат планинските и морските струи, зачекорете во хотел кој е подготвен да ги оствари вашите соништа.

Ексклузивен SPA & Wellness центар на 2.250 m2, најсовремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 m2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, Ротари ресторан кој со своите 650 m2 се вбројува меѓу најголемите во светот, се само дел од понудата на овој грандиозен комплекс. Богата понуда за гости од различни афинитети и возрасти, услуги на највисоко ниво и ентериери како оние во најлуксузните хотели во светот, ќе го направат вашиот одмор совршен.

 

Добредојдовте на Златибор, добредојдовте во Гранд Хотел Торник!

Цените се изразени во евра по лице/2 лица за 1 ноќевањe со вклучен појадок и вечера.

Неограничено користење на СПА и Велнес центарот и Wi-Fi

Check in: 14.00

Check out: 12.00

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

– Прво дете до 6 год. - бесплатно.

– Второ и секое наредно дете до 6 год. плаќа 25% од цената за доплата за возрасен.

– Второ и секое наредно дете од 6 год. до 11.99 год. плаќа 50% од цената за доплата за возрасен.

- Деца над 12 години плаќаат цела сума за доплата за возрасен!

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден, за деца од 7 - 14.99 год. 0.60€, за деца до 6 години бесплатно.

– Патничко осигурување (може да се извади во нашата агенција) 

НАЧИН НА УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА:

При резервација да се изврши уплата од 30% во рок од 3 дена и остатокот 15 дена пред поаѓање!

CANCELATION POLICY:

  • Рок за откажување на резервацијата е една недела пред почеток на престојот!

  • Доколку не се појавите или ја откажете резервацијата за помалку од една недела пред почеток на престојот се наплатува цела сума!

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page