top of page

HOTEL PUTNIK 4* - Kopaonik

Сместен на 1.650 m надморска височина во рамките на Националниот парк Копаоник, хотелот Путник е на 15 минути пешачење од центарот на градот и ски-лифтовите. Располага со училиште за скијање, со изнајмување опрема и складирање.

Собите во хотелот Путник Копаоник имаат големи прозорци кои нудат панорамски поглед на градот на Сончевата долина. Опремени се со сателитски ТВ канали, бесплатен Wi-Fi со сеф за лаптоп и работна маса.

Гостите можат да уживаат во изборот на српски јадења што се служат во ресторанот на хотелот или да се релаксираат покрај големиот камин, дегустирајќи локални пијалоци и жестоки пијалоци.

Други капацитети вклучуваат пристап од ски до врата и продавач на ски карти, сауна со салон за масажа. Имотот има бесплатен шатл-автобус до центарот на градот.

Врвот Панчиќев е достапен благодарение на добро регулираната ски патека.

Бесплатен приватен паркинг е достапен на лице место.

EARLY BOOKING ДО 31.10.2022:

10% ПОПУСТ НА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50 % УПЛАТЕНИ ВЕДНАШ,

ОСТАТОКОТ ОД СУМАТА СЕ ДОПЛАЌА ДО 14 ДЕНА ПРЕД ТРГНУВАЊЕ!

БРОЈОТ НА СОБИТЕ ПО ПРОМО ЦЕНИ СЕ ОГРАНИЧЕНИ!!!ПОПУСТОТ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКИНЕ И ПРЕД 31.10

Цените се изразени во евра по лице за 1 ноќевањe со вклучен појадок и вечера.

Доплата за еднокреветна соба - 50%

Цената за Ноќевање со појадок е 10% поефтина од Полу пансион, и е на барање!

Гала вечерата за НГ е вклучена во цената како и Божиќните вечери на 25.12 и 07.01!

Check in: 14.00

Check out: 10.00

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА

– Дете до 3 год. - бесплатно.

– Дете од 3 до 11,99 години со возрасен плаќа 70% од цената за возрасен доколку спие на дополнително легло, односно 50% доколку спие на заедничко легло.

Услугите кои се вклучени:

 • Користење на Wellness&spa според работното време на центарот

 • Затворен базен за возрасни

 • Затворен базен за деца

 • џакузи

 • Финска сауна  

 • Руска сауна

 • Инфрацрвена сауна

 • Турска бања

 • Тапидариум

 • Користење на фитнес центарот

Во цената не е вклучено:

– Туристичка такса 1,10€ по лице по ден, за деца од 7 - 14.99 год. 0.60€, за деца до 6 години бесплатно.

– Патничко осигурување

 

НАЧИН НА УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА:

При резервација да се изврши уплата од 30% во рок од 3 дена и остатокот 14 дена пред поаѓање!

CANCELATION POLICY:

 • Гостинот е должен писмено да го извести хотелот за откажувањето (односно гостинот да не извести нас, а ние да го известиме хотелот) или промената на условите на аранжманот.

 • Во зависност од рокот за откажување на аранжманот, ќе се задржи следниот процент од вкупната цена:

- 30% доколку патувањето е откажано од 45-15 дена пред датумот на пристигнување

- 100% доколку патувањето е откажано до 14-0 дена пред датумот на пристигнување

 • По извршената резервација, промените може да се направат исклучиво со согласност на хотелот.

 • Доколку гостинот од која било причина претходно го прекине престојот, нема да се рефундираат средства за неискористениот дел од аранжманот.

 • Хотелот не ги смета неповолните временски услови како валидна причина за откажување на резервацијата или предвремено заминување од хотел.

 • Во случај на вице-мајор (катастрофални временски услови со огромни димензии, штрајкови, војни, епидемија, смрт, терористички напади, затворање аеродром, железнички пат или автобуска станица или слични непредвидени услови) објавени од Владата, бидејќи нема пристигнување на гостинот, клиентот нема да плаќа за пакетот аранжман.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page