top of page

Hotel Golden Beach 3* - Metamorfosi

Хотелот Golden Beach е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфози. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како физички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

  • Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;

  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;

  • Неограничено, безалхохолни пијалоци, пиво и вино oд 12:00-21:00 часот!

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 ноќевања на база All inclusive light

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

– Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

– Трет и четврт возрасен над 14 години, плаќаат по 60% од цената во табелата;

– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

– Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 61,8 денари;

Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

-возрасни: 40 €
-деца од 2 до 12 години: 30 €
-деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Важат Општите услови на СКТМ и ТА Голден Тур ( прочитај ги тука )

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел во Дебар Маало
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528 | +389 72 311 222 | +389 72 220 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page