top of page

ARENA TETEKS - POPOVA SAPKA

Хотел Арена Тетекс се наоѓа во познатиот ски центар Попова Шапка, Тетово. Хотелот се наоѓа во близина на скијачките патеки и располага со ресторан, бар, голема тераса и пристап до ски, спа центар – со базен, џакузи, Турска бања, Финска сауна, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.  Сите соби се климатизирани, опремени со телевизор со рамен екран и тераса. Овој хотел со 3* нуди 24-часовна рецепција и бесплатен WiFi. На располагање е бесплатен приватен паркинг. Хотелот исто така располага со изнајмување ски опрема за гости кои сакаат да ја истражат околината.

Цените се изразени во евра по лице/ноќевање со вклучен појадок или полупансион.

Во цените не е вклучен 5% ДДВ и туристичка такса 40 денари/лице/ден.

Во цените е вклучено:

WiFi интернет во собите и јавите површини

Паркинг

Користење на СПА центар (внатрешен базен, Турска бања, Финска сауна, Џакузи)

Деца до 5.99 - бесплатно сместување

Деца од 6-11.99 - 50% попуст од редовната цена

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page