top of page

Alexander the Great 4* - Kriopigi

Со поглед на неверојатната песочна плажа Криопиги, хотелот „Alexander the Great Beach Hotel“ нуди голем базен и тениско игралиште. Обезбеден е лифт за безбеден пристап до плажа. Сместувањето во Alexander the Great Beach Hotel се состои од климатизирани простории со сателитска ТВ и минибар. Секоја од собите за гости има опремен балкон со поглед на море или бујна околина. Забави на плажа или на базен, грчки ноќи и скара-вечери се секојдневна атракција во Alexander the Great Beach Hotel. Исто така, постојат спортски објекти, вклучувајќи одбојка на плажа, пинг-понг и билјард. Alexander the Great Beach Hotel е на само 1,5 км од традиционалното село Криопиги. Калитеа, позната по својот ноќен живот е оддалечена само 2,5 км. Возењето од меѓународниот аеродром во Солун е 90 минути

Пакет цена за 2 лица за 7 дена/ 6 ноќевања со појадок и

бесплатни лежалки од 430€ (Период 01.06 - 07.06.2022)

Побарајте понуда за посакуваниот период долу.

|

|

|

V

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел во Дебар Маало
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528 | +389 72 311 222 | +389 72 220 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page