1/8

Villa Panagiota - Sarti

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кои сакаат мирен и релаксиран одмор. Лоцирана е на околу 100 мeтри до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

 • Трокреветни еко соби на приземје – со помали тераси лоцирани на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани

 • Трокреветни соби на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани

 • Трокреветни соби на 1ви спрат

 • Четирикреветни соби на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет ( почнувајќи од 01.06.2019), мини кујна, тераса, клима. Користењето на клима уредот НЕ е вклучено во цената кое е 5 евра на ден и се плаќа на лице место.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервацијa

 

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 10.06.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

 • Попуст за лица над 63год – 10еур

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk