top of page

ВИЛА НЕМЕСИС - Афитос

Вила Немесис се наоѓа во Афитос на 440м одалеченост од плажа, лоцирана во мирниот дел на Афитос и на 200м одалеченост од центарот на Афитос. Вилата располага со 9 студиа за 3 лица, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима (бесплатна), тераса. Собите се лоцирани на приземје, прв и втор спрат, тие на приземје се со единечни кревети, на прв и втор спрат се со еден дупли кревет и едно единечно легло.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.06.2021

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп

 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ​

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,

 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)

 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

 • 07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)

 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола

 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page