top of page

ВИЛА ОРОСИМО - ПЕФКОХОРИ

Vila Orosimo се наоѓа во самиот центар на Пефкохори, кај кружниот тек и на 100 метри од плажата. Објектот има идеална локација: под самата вила се наоѓа голем супермаркет, а во непосредна близина има пекара, пицерија, таверна, пиљара, кафетерии, автобуска и такси станица. Во понудата има 15 сместувачки капацитети, двокреветни и трокреветни студија кои имаат поглед кон улицата или кон дворот. Двокреветните студија се опремени со француски кревет или стандардни кревети и имаат поглед позади кон другиот објект, додека во трокреветните студија има три стандардни кревети и истите имаат поглед кон улица или во дворот. Сите сместувачки капацитети имаат кујни (електричен шпорет со рерна, фрижидер и садови) наменета за подготовка на полесни оброци, купатило, клима вклучена во цената, WiFi ( со слаб сигнал), TV, крпи, тераси премени со гарнитури за седење и заштитени со тенди. Промената на постелнината и на крпите е на пет дена, а чистењето е на денот на смената. Вилата се препорачува за млади, како и за семејства и парови кои сакаат се да им е лесно достапно. Вистински избор за сите кои сакаат да го почувствуваат духот на Пефкохори.

-10% попуст за целосна уплата до 28.02.2023

orosimo-pefkohori-2022-10--467x814.jpg

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

Цените се изразени во евра за престој од 11 дена / 10 ноќевања
Уплата се врши задолжително во денари по курс 1 евро = 61,8 денари
Задолжителна доплата од 0,5 евра по ден (5 евра за цел престој) на лице место во вилите

 

Легенда:

1/2 Std - Двокреветно студио;
1/2 ул ПП - Двокреветно студио со поглед на дворот и ѕидот на соседната вила;
1/2 Дуплекс - Двоен дуплекс апартман;
1/3 Std - Тројно студио;
1/3APP - Трокреветен апартман;
1/2 PStd - Двокреветно студио на приземје на вилата;
1/3 PStd - Тројно студио на приземје на вилата;
1/3 Дуплекс - Троен дуплекс апартман;
1/4 PApp - Четирикреветен апартман на приземје од вилата;
1/4 Std - Четирикреветно студио;
1/4 App - Апартман со четири кревети;
1/4 Дуплекс - Четирикреветен дуплекс апартман;

КОНТАКТ

ул. Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Дебар Маало веднаш до Вардар Мебел
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page