1/26

VILA NIKA I VILA GABRIJELA

ВИЛА НИКА 

Вила Ника се наоѓа во срцето на Копаоник, во центар, во близина на патеката Караман и хотел Гранд. Зградата е од тип на стан, завршена 2012 година, приспособена за давање туристички услуги. До вилата може да се стигне со автомобил во лето и зима, а за време на скијачката сезона директно од скијачката патека до скијачката соба која е на приземје, како и од скијачката патека директно до патеката. Скијачката соба е опремена со посебни метални шкафчиња со клуч.

Вила Ника располага со голем избор на скијачка опрема за своите гости (скии, чевли, бандери, кациги и сл.).

Вила Ника располага со 6 супер комфорни апартмани, со парно и топла вода. Апартманите се каскадни, односно на секој меѓукат има по еден стан.

ВИЛА ГАБРИЈЕЛА

Апартманите Вила Габријела се наоѓаат во центарот на Копаоник, спроти главниот влез во хотел Гранд. Становите се реновирани во 2014 година. До станот се стигнува со автомобил.

Вилата Габриела располага со 2 супер комфорни апартмани, големина 35 м2, со парно и топла вода. Апартманите се состојат од удобна дневна соба, една посебна спална соба и тоалет со бања (туш). Дневната соба се состои од комплетно опремена кујна (шпорет со фурна и фрижидер со замрзнувач), трпезарија, аголна гарнитура, со вграден брачен кревет, не се продолжува (димензии 160 x 200cm)

Цените се изразени во евра по апартман по ноќевањe за наведениот број особи

во описот горе кај сликите од апартманите.

1 ЕУР = 61,8 МКД

Начин на резервација и плаќање: 100% уплата при резервација во денарска противвредност.

Цената вклучува:

Наем на апартман, Чистење, Струја ,Вода ,Греење ,Постелнини ,Пешкири ,Кабловска ТВ и Wi - fi

Цената не вклучува:

Туристичка такса (возрасни 120 РСД на ден / деца од 7-15 години 60 РСД на ден)

Kопаоник – Ski pass цени 2021/2022

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 20 евра

Дводневна карта: 56 евра

Тридневна карта: 81 евра

Деца (06-11 години)

Дневна карта: 22 евра

Дводневна карта: 39 евра

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk