top of page

ВИЛА КАТЕРИНА - Лептокарија

Трикатна вила, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот.
Вилата има безжичен интернет и простор за багаж.

Во секоја соба: опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред и тераса…

Приземје
Студио бр. 5 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 6 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 7 / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 8 / 1 брачен + 1 единечен кревет /

1 спрат
Апартман бр. 2 / дуплекс со ( 1 брачен и 1 единечен )+(1 брачен и 1 единечен кревет)

2 спрат
Студио бр 6А / 1 брачен + 1 единечен кревет /
Студио бр. 4  / 1 брачен + 1 кревети на спрат /

3 кат
Студио бр.   9 / 1 брачен + 1 единечен кревет
Студио бр. 10 / 1 брачен + 1 единечен кревет
Студио бр. 11 со посебна кујна и 1 спална соба со 1 брачен кревет + 1 француски кревет + 1 единечен кревет
Апартман бр. 12 / 1 спална соба со 1 брачен и 1 единечен кревет и 2 единечни кревети во кујната /

15% попуст за резервација и целосна уплата до 01.03.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса – 0,5еур (се плаќа во објектот)

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Едно дете до 12 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.
Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

 

Во цената Е вклучено:

  • 7 ноќевања

  • Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:

  • Автобуски превоз

  • Користење клима уред 4€ на ден за соба

  • Патничко осигурување

  • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена за возрасен
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
За патување со сопствен превоз се одзема 10 € по лице максимум за 2 лица.

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

Скопје – Дрводекор                                                                                       05;00        35 €

Велес – БП мотел Македонија                                                                    05;30        35 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес                                    04;40        45 €

Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово     06;00        45 €

Неготино – бензинска, Неготино                                                                 06;00        35 €

Удово – бензинска Удово                                                                             06;40         35 €

Граничен премин – бензинска Шимов                                                       07;00         35 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон                                  05;00       35 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола                                            04;15       35 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола                                             03;15       40 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола                                  03;45       45 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола              03;30       40 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола                     04;15       40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe

Автобускиот превоз е организиран со туристички автобуси со клима и придружник на патвањето..
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање на автобусот до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, патниците се должни веднаш да го известат одговорното лице, или сопственикот на објектот или вработен на рецепцијата.
Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести организаторот на патувањето односно уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето.
Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
Организаторот на патувањето нема ингеренции да посредува меѓу Вас и надлежните институции во земјата во која престојувате, но секако ќе Ви помогнме колку е тоа можно од нас.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со валидни Ваши документи за патувањето и багаж

Информации, услови, попусти
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман продаден по рани резервации, не следува корекција на цената.
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во легло со родител
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.

Важат Општите услови на СКТМ и Голден Тур (прочитајте ги на линкот)

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page