1/20

ВИЛА ТОРОНИ - Торони

Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од кои 6 се на прв кат, а 6 се на втор. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно), брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за допoлнителен кревет на расклопување. Структурата на студијата е 8 соби со директен поглед кон море (STD SV), 2 со страничен поглед кон море (STD SSV) и 2 студија се без балкон (STD ECO).
Забелешки: студијата се постари, опремени во традиционален грчки стил како и повеќето вили од пониска категоризација во Грција, предност е нејзината локацијата, поставена на сама плажа. 
Вебстрана: https://www.toroniapartments.gr/

-10% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020, Early Booking
-7% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020, Early Booking

 

*ТЕРМИНИТЕ ОД 28.06-23.08.2020 СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО БЕЗ ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ПРВИТЕ 6 И ПОСЛЕДНИТЕ 5 ТЕРМИНИ СЕ ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.


Услови за рана разервација: 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рана резервација ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација и истите се резервираат со 30% аконтација. Првите два и последните два термини се промо цени. 

STD 1/2+1 ECO - БЕЗ БАЛКОН (МАКС.3 ЛИЦА)
STD 1/2+1 SSV - СТРАНИЧЕН ПОГЛЕД МОРЕ (МАКС.3 ЛИЦА)
STD 1/2+1 SV - ПОГЛЕД МОРЕ (МАКС.3 ЛИЦА)
STD 1/2+1+EXB SV - ПОГЛЕД МОРЕ (МАКС.4 ЛИЦА)

*ТЕРМИНИТЕ ОД 28.06-23.08.2020 СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО БЕЗ ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

ПРВИТЕ 6 И ПОСЛЕДНИТЕ 5 ТЕРМИНИ СЕ ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

НАПОМЕНИ:

 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува - 10ЕУР од лице.

 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;

 • Πрвите 2 и последните 2 смени се ПРОМО за нив не важи EARLY BOOKING попустот.

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.

 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време).

 • Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости.

 • Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија.

 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.

 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти. 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.
Доплата за превоз:
35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште).

Минимум 1 ден пред секое поаѓање ве замолуваме да се информирате во агенција за времињата на поаѓање. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути преходно. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
LogoSKTM-120.png

©2018-2020 by Golden Tour. All rights reserved.