top of page

Simantro Beach Hotel 5*

Локација и содржина: Полуостров Касандра, област Сани на 80км од аеродромот Македонија во Солун. Се состои од 12 двоспратни згради, опкружен со зеленило, изграден во монашки стил. Пријатна зелена територија во близина на плажа. Комфорни соби, базен, ресторан, бар, интернет, спорт и забава, квалитетна услуга.

Услуга: Half Board и All Inclusive (на база шведска маса)

Соби: Вкупно 346 опремени со централна клима и регулатор на температура (јули и август), SAT TV, телефон, фрижидер, сеф (со доплата), купатило (када/туш), тераса. Дополнителен лежај на расклопување или софа.

Еднокреветна/Двокреветна соба - големина од 23-29м2 со француски лежај или 2 одвоени кревета.

Junior suite - големина околу 40м2 со француски лежај, софа, 2 одвоени кревети или софа на извлекување.

Superior suite - големина од 45-48м2 со 2 спални соби со споени врати, француски лежај, 2 одвоени кревета, купатило со када. 

Website: https://www.simantrobeach.gr/en/

ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА ПОЛУ ПАНСИОН.

ПРВО ДЕТЕ ДО 11.99 БЕСПЛАТНО!

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

При резервација се уплаќа 50% од аранжманот, остатокот најдоцна до 30 дена пред почетокот на патувањето.

Во цените не е вклучена такса за престој од 4€ дневно/соба. Плаќањето се врши на рецепција.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕ:

1 ден: Влез во соба по 14 часот.

2 ден до последен ден: Слободно време за одмор и индивидуални активности.

Последен ден: Напуштање на соба до 09 часот.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување во хотел на база Half Board (опција за доплата на All Inclusive).

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (инфо во агенција).

Индивидуални трошоци на патникот.

Превоз до хотелот.

Такса за престој во Грција (се плаќа директно во хотелот).

Од 01/01/2018 во Грција се врши задолжителна такса за престој што се наплатува по соба.

Приватно сместување и хотели со 1* и 2* - 0,5€ дневно; Хотели 3* - 1,5€ дневно; Хотели 4*- 3€ дневно; Хотели 5*- 4€ дневно

НАПОМЕНИ:

- Патниците сами се пријавуваат на рецепција и се сместуваат во соба со припејд ваучер од агенција.

- За распоредот на собите одлучува хотелиерот по пристигнување на гостите на рецепција.

- Late arrival (доцна пристигнување) е можно само со претходна најава во агенција. Хотелите ги чуваат собите до 18 часот по локално време и по тоа имаат право да ја издадат собата доколку не е поинаку најавено.

- Dress code (правила на облекување) е задолжителен за време на оброците во сите хотели од 3* до 5*.

- Описите на сместувачките капацитети како и фотографиите се од информативен карактер. За евентуално отстапување и квалитетот на услугите во сместувачките објекти агенцијата не сноси одговорност.

- Сите патници државјани на Република Македонија кои поседуваат биометриски пасоши, со валидност минимум 3 месеци од денот на враќање, можат да патуваат во Грција без виза.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page