1/9

ХОТЕЛ ПОСЕЈДОН 3* - Канали

Хотел Посеидон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали - Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км до Лефкада. Хотелот располага со 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, мала ЗОО градина, бесплатни лежалки на плажа и бесплатен паркинг.
Собите располагаат со: клима, балкон, тоалет со када или туш, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.12.2019
-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 31.03.2020
-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНИ УПЛАТИ ДО 30.04.2020

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На Промо цените не следува попуст и попуст за последователни термини.

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ДОПЛАТИ: 
    • Прво дете од 0-11,99год - бесплатно.
    • Второ дете од 0-4,99год - бесплатно (не му следува легло).
    • Второ дете од 5-11,99год - 7еур на ден (не му следува легло).
    • Трето возрасно лице - 17€ на ден во двокревeтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба.
    • Четврто возрасно лице - 17еур на ден (можно само во четворокреветна соба).
    • НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ.

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 
    • Во двокревтена соба - 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
    • Во четворокреветна соба - 4 легла (4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете) Задолжително минимум 3 платежни лица.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
    • 7 ноќевања на база полу пансион (доручек + вечера) по лице.
    • Туристички придружник за време на патувањето.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
    • Автобуски превоз.
    • Задолжително патничко осигурување.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:
Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) - 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола - 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола - 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола - 45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола - 45€ по лице


Релациите кои се наведени како "трансфер" се реализираат со патнички возила или комбe.
- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15€ од редовната цена од Битола и 10€ од Скопје
- Деца до 1,99 години бесплатно
- Возрасни лица над 63 години - 10€ попуст
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините).
* попустите не може да се комбинираат.
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 
Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) - Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање ве замолуваме да се информирате во агенција. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
LogoSKTM-120.png

©2018-2021 by Golden Tour. All rights reserved.