top of page

Porto Carras Sithonia Hotel & Spa 5*

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА
ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ 5% ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020.

Локација: Хотелот се наоѓа на вториот крак на Халкидики - Ситонија одалечен 2км од Неос Мармарас и 110км од аеродромот Македонија во Солун. Хотелскиот комплекс е распространет на четири и пол илјади хектари и десет километри покрај море со мнозинство песочни плажи. Комплексот има сопствена марина и голема приватна плажа од околу 2 километри, терени за голф, езеро, СПА, хелиодром, конгресен центар со четири сали, кино, амфитеатар, театар, винотека, услови за сите класични и водени спортови, а ла карт ресторан, кафичи, слаткарници, трговски центар, дискотеки и барови, детски игралишта и клубови, базени со морска и слатка вода, фитнес центар и џакузи.

GPS локација: 40.080583, 23.793168

Услуга: All inclusive

 

Соби:  

Standard со поглед на голф терените, страничен поглед на море или поглед на море: околу 18-26м2, 2 посебни или еден брачен кревет + помошно легло (софа), мини бар, клима, сеф, сателитска телевизија, када или туш, телефон, балкон.

Junior suite со поглед на голф терените или страничен поглед на море: 28-31м2, комбинирана дневна или спална соба со два посебни или брачен и софа (второто дете дели легло), мини бар, клима, сеф, сателитска телевизија, када или туш, телефон, балкон.

Family со поглед на голф терените, страничен поглед на море или поглед на море: околу 34-38м2, спална и дневна соба одвоени со врата на лизгање, 2 посебни кревети или брачен и 2 софи, мини бар, клима, сеф, сателитска телевизија, када или туш, телефон, фрижидер, балкон.

Website: http://www.portocarras.com

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 1 НОЌЕВАЊЕ НА БАЗА ALL INCLUSIVE.

Прво дете до 11.99 години ГРАТИС.

Во Junior suite и Family соби две деца до 11.99 години ГРАТИС.   

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

При резервација се уплаќа 50% од аранжманот, остатокот најдоцна до 30 дена пред почетокот на патувањето.

Во цените не е вклучена такса за престој од 4€ дневно/соба. Плаќањето се врши на рецепција.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕ:

1 ден: Влез во соба по 14 часот.

2 ден до последен ден: Слободно време за одмор и индивидуални активности.

Последен ден: Напуштање на соба до 11 часот.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Сместување во одбран хотел на база All Inclusive.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување (инфо во агенција).

Индивидуални трошоци на патникот.

Превоз до хотелот.

Такса за престој во Грција (се плаќа директно во хотелот).

Од 01/01/2018 во Грција се врши задолжителна такса за престој што се наплатува по соба.

Приватно сместување и хотели со 1* и 2* - 0,5€ дневно; Хотели 3* - 1,5€ дневно; Хотели 4*- 3€ дневно; Хотели 5*- 4€ дневно

НАПОМЕНИ:

- Патниците сами се пријавуваат на рецепција и се сместуваат во соба со припејд ваучер од агенција.

- За распоредот на собите одлучува хотелиерот по пристигнување на гостите на рецепција.

- Late arrival (доцна пристигнување) е можно само со претходна најава во агенција. Хотелите ги чуваат собите до 18 часот по локално време и по тоа имаат право да ја издадат собата доколку не е поинаку најавено.

- Dress code (правила на облекување) е задолжителен за време на оброците во сите хотели од 3* до 5*.

- Описите на сместувачките капацитети како и фотографиите се од информативен карактер. За евентуално отстапување и квалитетот на услугите во сместувачките објекти агенцијата не сноси одговорност.

- Сите патници државјани на Република Македонија кои поседуваат биометриски пасоши, со валидност минимум 3 месеци од денот на враќање, можат да патуваат во Грција без виза.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page