Golden Tour | Travel Agency | Popis

ВИЛА ПОПИС - Калитеа

Вила Попис се наоѓа на самото шеталиште т.е прва пешачка улица во строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница. Вилата не располага со паркинг и околу неа нема расположливост за паркирање. Најблизок паркинг простор е на 150м одалеченост што е бесплатен и се наоѓа на 2 паралелни улици погоре од самата вила. Во долниот дел на вилата се наоѓа мала приемна канцеларија каде се подигаат клучевите за сместувањето и се остава багаж додека се чека превоз при напуштањето на собите. Сите соби се двокреветни со брачен кревет и капацитет само за 2 лица со можност да се смести мало дете со неполни 6 год кое би спиело со родители бидејки нема простор за дополнителни легла. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.


Услови за рана разервација: 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рана резервација ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација и истите се резервираат со 30% аконтација. Првите две и последните две се промо цени. 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
    • 7 ноќевања во студио.
    • Туристички придружник за време на патувањето.


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
    • Автобуски превоз.
    • Задолжително патничко осигурување.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 35
по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40
по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40
по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35
по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 35
по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35
по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон) - 30
по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30
по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35
по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35 по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30
по лице


Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 од редовната цена за Скопје и 15 од Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год - 10
попуст
 
 
ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е валиден за промо термините).
* Попустите не може да се комбинираат.
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител.
* Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
* Важат Општите услови на СКТМ.
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ - ХАЛКИДИКИ:
- 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
- 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
- 4:00 Скопје (Дрводекор)
- 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
- 5:00 Неготино (БП Неготино)
- 5:40 Удово (БП Удово)
- 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА - ХАЛКИДИКИ
- 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
- 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
- 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
- 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
- 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
- 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред секое поаѓање ве замолуваме да се информирате во агенција. Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Цените се дадени во евра. Плаќање исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
LogoSKTM-120.png

©2018 by Golden Tour. All rights reserved.