top of page

ВИЛА ОРФЕАС - Ханиоти

Вилата се наоѓа во мирниот дел на Ханиоти, оддалечена 7 минути од центарот на Ханиоти и 5 минути од песочната плажа. Располага со убаво уредени двокреветни студија во главна зграда на приземје и прв спрат, трокреветни апартмани во споредна зграда на високо приземје. Можност за паркирање возила пред вилата. Сите соби се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење,  ТВ, клима уред (вклучен во цена), пространи тераси со маса и столици, WiFi интернет конекција.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА ЕДНО НОЌЕВАЊЕ

ОПШТИ УСЛОВИ

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата).

• За резервација е задолжителна авансна уплата од најмалку 30% од вкупниот износ, а целосна доплата најкасно 7 дена пред патување.

•  Во собите е дозволено сместување лица согласно со бројот на легла, односно само лицата кои се наведени на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да одбие сместување на лицата или да побара одреден финансиски надомест.

•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. За секој кревет има по еден сет постелнина.

•  Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

• Туристичка такса 0.5 – 1 евро (се плаќа во вилата)

• Цените се дадени по соба во евра, плаќањето е во денари  (1 € =61.8 ден).

• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат последниот ден во 09:00 по локално време!

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page