1/7

HOTEL OLYMPIADA - VRACHOS

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа. На своите гости им нуди мирен и релаксиран одмор. Мал хотел, одличен за оние кој сакаат да побегнат од градскиот метеж. Хотелските соби кои се на приземје имаат поглед кон градина, собите на прв кат имаат поглед кон море.  На плажата пред Хотелот Олимпија, поставени се лежалки и чадори за гостите кои можат да ги користат бесплатно со секој нарачан пијалок од барот.  Клима уредот е со доплата од 5 еур на ден кои се наплаќаат во Хотелот

Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, тв, балкон и сопствен тоалет.

1/2 Соба на приземје, поглед кон градина – капацитет за сместување на  две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2 Соба на прв спрат, поглед кон море -капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2+1 Соба на први спрат, поглед кон море – капацитет за сместување на  2 возрасни лица + 1во дете на возраст до 11,99 год, спие на софа (канапе)  +  2ро дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/3 Соба на приземје со поглед кон градина – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/3 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/4 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 4 возрасни лица +  едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (дели легло со родители)

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Куманово (БП Макпетрол) – 45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице


Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )
– Возрасно лице над 63год -10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 

Време на поаѓање за Врахос:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Транфвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk