top of page

ВИЛА МАРГАРИТА - Канали

Kanalis е приморско место во областа Превеза северозападна Грција.
Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир. Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.

Маргарита Апартмани се наоѓаат на 100 метри од прекрасната плажа во Каналис. Вилата располага со прекрасен голем двор , простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ....
Сите студиа се опремени со телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc, студиата кој се наоѓаат на приземје немаат затворена тераса, и се од пониска категорија од реновираните лукс студиа. Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.

Капацитет на Апартманите е 4 возрасни лица + дете до 5,99 год. Капацитетот на Студиата е: 1/3 - 3 лица, 1/4 - 4 лица

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 10.06.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

 • Скопје (Дрводекор) - 45€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес -50€ по лице

 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 • Кавадарци (БП Макпетрол – Дреново) -45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола - 45€

 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

- Деца до 1,99 години бесплатно 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

КОНТАКТ

Народен Фронт 19А/40А
Т.Ц. Беверли Хилс
1000 Скопје

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

info@goldentour.com.mk

www.goldentour.com.mk

bottom of page