top of page

HOTEL LION 4* - BANSKO

Попусти за рани резервации:

10 % Попуст за резервации направени до 31.10.2022 и целосно платени до 05.11.202!

Дополнителни попусти:
6=7, 9=10, 12=14  за пристигања од 04.03.2024 до крај на сезона

* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот за рани резервации!!!

Цените се изразени во евра на база ноќевање со појадок и вечера  по лице.

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 1 еур=61,8 мкд

Вклучени пијалоци за време на вечерата односно вино, пиво, вода и сок.

Во цената е вклучено

1 ноќевање со појадок и вечера и вклучени пијалоци за време на вечерата - вино, пиво, вода и сок

Бесплатно користење на базен, фитнес,

Складиште за сопствена опрема за скијање

Шатл-автобус до Првата станица на ски-лифтот Гондола

Хотелско осигурување,туристичка такса, 9% ДДВ

Максимална пополнетост:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба  2 + 1 лице

Семејна соба - 2 + 2 лица

Стан - 4 + 1 pax

Доплати:

Доплата за Божиќна вечера /по избор/ 60,00 евра по возрасен и 30,00 евра по дете /4 - 11,99/

Доплата за новогодишна вечера /задолжителна/ 90,00 евра по возрасен и 45,00 евра по дете /4 - 11,99/

Спа простор - сауна, парна бања, џакузи, зона за релаксација, масажи - се плаќа на лице место

Попусти

Деца до 3.99 год. бесплатно сместување

Деца од 4-11.99 год. плаќаат 50% од сумата за extra bed

Деца од 4-11.99 год. на нормално легло 25% попуст 

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk

bottom of page