1/8

HOTEL LION 4* - BANSKO

Попусти за рани резервации:

10 % Попуст за резервации направени до 31.10.2022 и целосно платени до 05.11.2022!

Дополнителни попусти:
6=7, 9=10, 12=14  за пристигања од 04.03.2023 до крај на сезона

* Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот за рани резервации!!!

Цените се изразени во евра на база ноќевање со појадок по лице.

Вклучени пијалоци за време на вечерата односно вино, пиво, вода и сок.

Во цената е вклучено

1 ноќевање со појадок и вечера и вклучени пијалоци за време на вечерата - вино, пиво, вода и сок

Бесплатно користење на базен, фитнес,

Складиште за сопствена опрема за скијање

Шатл-автобус до Првата станица на ски-лифтот Гондола

Хотелско осигурување,туристичка такса, 9% ДДВ

Максимална пополнетост:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба  2 + 1 лице

Семејна соба - 2 + 2 лица

Стан - 4 + 1 pax

Доплати:

Доплата за Божиќна вечера /по избор/ 60,00 евра по возрасен и 30,00 евра по дете /4 - 11,99/

Доплата за новогодишна вечера /задолжителна/ 90,00 евра по возрасен и 45,00 евра по дете /4 - 11,99/

Спа простор - сауна, парна бања, џакузи, зона за релаксација, масажи - се плаќа на лице место

Попусти

Деца до 3.99 год. бесплатно сместување

Деца од 4-11.99 год. плаќаат 50% од сумата за extra bed

Деца од 4-11.99 год. на нормално легло 25% попуст 

КОНТАКТ

Алберт Ајнштајн бр.8 локал 1

Веднаш до Вардар Мебел

1000 Скопје, Македонија

T. +389 2 3139 228

T. +389 2 3139 229

M. +389 71 340 528

M. +389 72 220 528

M. +389 72 311 222

info@goldentour.com.mk

events@goldentour.com.mk